چاپ        ارسال به دوست

تداوم تلاش‌ها برای اجرای کامل مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان اردبیل

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در نشست بررسی مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل که با حضور معاون اجرایی رئیس‌جمهور در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در صورت تزریق اعتبارات مورد نیاز راه‌آهن اردبیل - میانه، این پروژه مهم پس از نزدیک به ۲ دهه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در صورت اتصال راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد، شاهد استفاده حداکثری از راه‌آهن در استان اردبیل خواهیم بود و طبق توافقات بین وزرای ایران و جمهوری آذربایجان، ایران از طریق راه‌آهن پارس‌آباد به این کشور همسایه و نهایتا به کشورهای حوزه قفقاز و روسیه متصل خواهد شد.

استاندار اردبیل بیان کرد: وضعیت فعلی و واقعی شهرستان‌ها در کلیه بخش‌ها به شکل دقیق بررسی شد و با حضور مسؤولان شهرستانی، استانی و کارشناسان هر بخش، برنامه لازم در راستای پیشرفت و توسعه استان اردبیل تدوین و به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شده است.

برنامه پیشرفت استان اردبیل در تمام بخش‌ها تدوین شده است

عاملی ادامه داد: برنامه پیشرفت استان اردبیل در کلیه بخش‌های اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و معدنی، آب و دیگر حوزه‌ها تدوین شده است و پیش‌بینی می‌شود که با توجه این برنامه‌ریزی، در سال‌های آینده تحولات جدی و مهمی را شاهد خواهیم بود که منجر به رفع عقب‌ماندگی‌های استان شود.

وی گقت: با توجه به مصوبات سفر ریاست جمهوری در حوزه آب، سد گیوی با ۵۰۰میلیارد ریال و با ظرفیت ۱۶میلیون لیتر آبگیری شده و سد عمارت نیز با ۵۰۴میلیارد ریال آبگیری شده است.

بهره‌برداری از ۷ سد معیشتی استان اردبیل تا پایان سال

استاندار اردبیل تصریح کرد: با توجه به مصوبات سفر ریاست جمهوری، ۶ پست فشار قوی در سطح استان در حال برق‌رسانی هستند و سیستم ناوبری کت ۲ فرودگاه اردبیل نصب و در حال فعالیت است، در رابطه با افزایش تعداد هواپیماهای فرودگاه اردبیل، با یک شرکت هواپیمایی مذاکراتی صورت گرفته و طی هفته‌های آینده مشکل فوق رفع خواهد شد.

عاملی افزود: در سفر ریاست جمهوری به استان ۳۰ سد معیشتی استان اردبیل شناسایی شد که تا پایان سال جاری، ۷ سد معیشتی استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: ۱۲ سالن ورزشی استان اردبیل شامل اعتبارات مصوبات سفر ریاست جمهوری شده است که تعدادی در هفته دولت سال‌جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/


٢٣:٣٥ - دوشنبه ٣ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٠٣٦    /    تعداد نمایش : ٨٤خروج