چاپ        ارسال به دوست

همه زیرساخت‌های شهرک الهیه اردبیل فراهم شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در آیین صدور پروانه ساختمانی شهرک الهیه اردبیل بیان کرد: بنابر اظهارات متولی شهرک الهیه اردبیل، ۸۰هزار نفر در این شهرک ساکن خواهند شد که باید از هم‌اکنون به تأمین زیربناها و روبناهای شهرک در حد استاندارد توسط متولی مذکور اقدام کرده و در ساخت‌و‌سازها به نحوی عمل شود تا مردم در این شهرک با آرامش و آسایش بیش‌تر، زندگی راحتی را تجربه کنند.

وی افزود: سازندگان بنا در شهرک الهیه باید به‌نحوی عمل کنند تا همه زیرساخت‌ها فراهم آید و شهرداری و راه‌و‌شهرسازی نیز در این حوزه نظارت‌های خود را تشدید کرده و به وظایف قانونی خود عمل کنند.

خطاهای گذشته در توسعه شهرک‌های قدیمی اردبیل تکرار نشود 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: نباید خطاهای گذشته در توسعه شهرک‌های قدیمی اردبیل در این شهرک تکرار شود بلکه بهتر است با درس گرفتن از گذشته‌ها و تجربه مفید به ساخت‌و‌سازهای ایمن و استاندارد همراه با آینده‌نگری در این شهرک روی آورد تا سطح خدمات‌دهی مطلوب و مناسب باشد.

میرجعفریان تصریح کرد: باید در حوزه شهرسازی و رعایت ضوابط و مقررات متناسب با افق آینده و مطالبه نسل پیش رو اقدامی مناسب انجام گیرد تا در حوزه‌های مختلف اعتماد به جامعه مهندسان و رعایت ضوابط و مقررات بیش از گذشته نمود پیدا کند.

توسعه فضای سبز شهرک الهیه اردبیل از همین ابتدا مورد توجه باشد

وی گفت: شرایط جوی و توپوگرافی در اردبیل حکایت از یک شهر سرسبز در این دیار می‌کند اما در حقیقت شهر اردبیل از لحاظ فضای سبز محروم و فقیر است که در این زمینه باید در توسعه فضای سبز شهرک الهیه اردبیل از همین ابتدا گام‌های مؤثر و عملی را برداریم.

لازم به ذکر است؛ در شهرک الهیه اردبیل به‌مساحت ۱۵۷ هکتار، عملیات زیرسازی و جدول‌گذاری به‌همت بنیاد توانمندسازی بازنشستگان شمال‌غرب خاتم انجام شده و با صدور پروانه ساختمانی، ساخت‌و‌سازها در این شهرک آغاز خواهد شد.

انتهای پیام


١٣:١٢ - جمعه ٣١ تير ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٠٢٩    /    تعداد نمایش : ٧٢خروج