چاپ        ارسال به دوست

احداث ۶۳هزار واحد نهضت ملی مسکن در استان اردبیل

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در نشست خبری با خبرنگاران گفت: با توجه به سیاست دولت سیزدهم برای احداث ۴ میلیون مسکن طی ۴ سال در قالب نهضت مسکن ملی، سهم استان اردبیل از این رقم ۶۳هزار واحد مسکن در طول ۴ سال و حدود ۱۵هزار واحد به ازای هر سال است.

وی افزود: زمین‌های مربوط به این واحدها در شهرستان‌ها مشخص شده و در شهر اردبیل نیز در ۲ نقطه از بهترین مناطق اردبیل برنامه‌ریزی شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: ۳۵درصد از درآمد خانوارها به مسکن اختصاص داده می‌شود و موضوع مسکن از دغدغه‌های اصلی مردم بوده و تلاش در جهت رفع این دغدغه ضروری است.

ارتقای شاخص‌های استان اردبیل نیازمند همت و اراده بیش‌تر است

میرجعفریان تصریح کرد: با بررسی ۱۵ شاخص عمده در سطح استان اردبیل، مشخص شده است که در اکثر شاخص‌ها در سطحی پایین‌تر از متوسط کشوری قرار داریم که ارتقای این شاخص‌ها نیازمند همت، اراده و کار بیش‌تر است.

وی بیان کرد: از جمله این شاخص‌ها مسئله آب شرب و غیرشرب است که عملیات اجرایی تأمین آب پایدار ۴۵۴ روستای استان اردبیل در قالب طرح محرومیت‌زدایی آغاز شده است که امیدواریم تا ۳ سال آینده به نقطه مطلوبی در دستیابی به آب پایدار برسیم.

ضرورت استفاده از ظرفیت پساب فاضلاب شهری برای صنایع

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل اظهار کرد: باید زاویه دید به پساب فاضلاب شهری به‌عنوان موضوعی مشکل‌آفرین اصلاح شود چراکه استفاده از این ظرفیت ارزشمند برای صنایع و تولید از جمله نیروگاه سیکل ترکیبی، کارخانه تولید آهن اسفنجی و پتروشیمی می‌تواند بسیاری از مشکلات این حوزه را مرتفع کند.

میرجعفریان افزود: استان اردبیل نیازمند توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل در حوزه گردشگری و باری است که با اقدامات در حال انجام امیدواریم تا چند سال آینده طول بزرگراه‌های استان ۲۰۰ کیلومتر افزایش یابد.

وی گفت: تکمیل راه‌آهن اردبیل - میانه یکی از خواسته‌های اصلی مردم استان اردبیل است که به اذعان پیمانکار طرح، با پیگیری‌های چند ماه اخیر به اندازه ۳ سال پیشرفت فیزیکی داشته و هم‌اکنون ۱۲۰ کیلومتر این پروژه ریل‌گذاری شده و ۲۵ کیلومتر دیگر نیز آماده ریل‌گذاری است.

۱۳۹۰ پروژه نیمه‌تمام در استان اردبیل وجود دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل تصریح کرد: یک‌هزار و ۳۹۰ پروژه نیمه‌تمام در استان اردبیل وجود دارد که اعتبار مورد نیاز ۵۶۰ پروژه از این این پروژه‌های نیمه‌تمام از محل اعتبارات استانی و ۸۳۰ پروژه دیگر هم از محل اعتبارات ملی تأمین می‌شود.

میرجعفریان ادامه داد: برای ۵۶۰ پروژه ۱۷هزار میلیارد ریال اعتبار و برای ۸۳۰ پروژه دیگر هم ۵۱۰هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

میرجعفریان اظهار کرد: میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نیمه‌تمام استانی ۵۳درصد و پروژه‌های نیمه‌تمام ملی استان اردبیل به میزان ۷۸درصد و در مجموع ۶۳درصد است.

انتهای پیام


٢٠:٣٢ - چهارشنبه ٢٩ تير ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٠٠٨    /    تعداد نمایش : ٨٤خروج