چاپ        ارسال به دوست

خروج از عادی‌انگاری و تداوم واکسیناسیون برای مقابله با موج هفتم کرونا ضروری است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، رضا قاسمیان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: باید با ایجاد حساسیت در بین مردم نسبت به شیوع موج هفتم کرونا با استفاده از ظرفیت‌های مختلف رسانه‌ای، زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک فراهم شود.

وی افزود: باید با خروج از عادی‌انگاری، تداوم واکسیناسیون، تست و آزمایش‌های مربوط به کرونا، مدیریت و مقابله با شیوع این بیماری را ادامه دهیم.

جابه‌جایی مسافران و تراکم جمعیت در مراسم مختلف با تجارب گذشته مدیریت شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل ادامه داد: جابه‌جایی مسافران و تراکم جمعیت بر اثر مسافرت‌ها، برگزاری مراسم در مناسبت‌ها و بازگشت حجاج می‌تواند از جمله عوامل شیوع کرونا باشد که باید این موارد با استفاده از تجارب گذشته مدیریت شود.

قاسمیان تصریح کرد: باید مراسم ماه محرم در فضاهای باز برگزار و در صورت برگزاری در مکان سرپوشیده، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود و افرادی که مشکوک به بیماری هستند، از حضور در بین عزاداران پرهیز کنند.

سویه جدید اُمیکرون قدرت و سرایت بسیار بیش‌تری دارد

علی محمدیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نیز در این نشست اظهار کرد: سویه جدید اُمیکرون که قدرت و سرایت آن بسیار بیش‌تر از سویه‌های قبلی است، رو به گسترش بوده و تغییر رنگ نواحی مختلف کشور از آبی به زرد، از زرد به نارنجی و از نارنجی به قرمز نشان‌دهنده افزایش سرعت انتشار این ویروس در مناطق مختلف کشور است.

وی ادامه داد: آمارهای تست‌های پی‌سی‌آر کرونا حاکی از این است که ۳۰ درصد آزمایش‌دهندگان مثبت هستند و این آمار با توجه به سرعت بالای انتقال سویه جدید اُمیکرون، رو به افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بیان کرد: سویه جدید اُمیکرون، نوع ژنتیکی جهش‌یافته است که با سرعت بسیار بالا قابل سرایت بوده و تزریق ۳ دُز واکسن و یا ابتلای قبلی به کرونا به تنهایی نمی‌تواند عامل ایمنی در مقابل سرایت به این نوع از ویروس باشد.

افزایش ایمنی و سلامتی با تزریق دُز چهارم واکسن کرونا

محمدیان اردی گفت: تلاش خواهیم کرد با تزریق دُز چهارم کرونا در پایگاه‌های تجمیع واکسن و نیز به‌صورت محله‌محور و مسجدمحور، ایمنی و سلامتی افراد را در مقابل این بیماری افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: زمان عادی‌انگاری کرونا با توجه به افزایش سرعت سرایت ویروس به پایان رسیده و با توجه به در پیش بودن فصل عزاداری محرم و فصل گردشگری، همه مردم باید با استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از تغییر رنگ کرونا در استان اردبیل به قرمز جلوگیری کنند.

انتهای پیام


٢١:٣٧ - يکشنبه ٢٦ تير ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٩٨١    /    تعداد نمایش : ٨٦خروج