چاپ        ارسال به دوست

تحقق آموزش‌ همزمان تئوری و عملی با طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، یاسر عبداللهی عابد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در نشست شورای مهارت استان بیان کرد: آموزش‌های مهارت‌آموزی تأثیر مهمی در اشتغال‌زایی دارد و در این زمینه طرح آموزش در محیط واقعی کار دارای اهمیت خاصی است چراکه با این طرح آموزش‌های همزمان تئوری و عملی محقق شده و حتی ممکن است فرد آموزش‌دیده در همان بنگاه اقتصادی مشغول به‌کار شود.

وی افزود: ۲۸۹ نفر در سال گذشته از آموزش‌های مهارتی در محیط کار و بنگاه‌های اقتصادی استان اردبیل بهره‌مند شده و در ۳ ماهه اول سال‌جاری نیز تعداد ۸۹ نفر در محیط‌های حرفه‌ای با مهارت‌های کار آشنا شده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل ادامه داد: بر اساس طرح آموزش در محیط واقعی کار، فرد مورد نظر یک ماه تا ۱۸ می‌تواند در بنگاه اقتصادی تحت نظر کارفرما و استادکار علمی که از سوی فنی‌وحرفه‌ای اعزام می‌شود، آموزش‌های عملی و تئوری را دریافت کند.

عبداللهی عابد بیان کرد: تلاش و همکاری اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای، سازمان صمت، اتاق بازرگانی و بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی استان اردبیل، برای ۲ برابر کردن تعداد افراد معرفی‌شده به واحدهای کار جهت مهارت‌آموزی، ضروری است.

صدور مجوز فعالیت آموزشگاه‌های آزاد تسهیل می‌شود

محمدرضا شاه‌پسند، معاون آموزش سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور نیز در این نشست گفت: با توجه به شمار بالای افراد واجد شرایط و متقاضی دریافت آموزش‌های مهارتی، با اجرای طرح آموزش عملی در محیط واقعی کار، این اقدام عملیاتی شده و اشتغال‌زایی نیز با درصد بالایی محقق می‌گردد و مهارت‌آموزان از آموزش رایگان در محیط کار بهره‌مند شده و علاوه بر مهارت، اصول بنگاه‌داری و تعامل با مشتریان را نیز فرا می‌گیرند.

وی از تسهیل صدور مجوز فعالیت آموزشگاه‌های آزاد برای ارائه آموزش‌های عملی به مهارت‌آموزان خبر داد و افزود: در این راستا رشته‌های شغلی بر اساس سند آمایش سرزمین مشخص و مجوزهای لازم صادر می‌شود.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور بیان کرد: رهگیری اشتغال ایجادشده در جریان اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار، رویکرد اصلی سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای بوده و اشتغال در این طرح نسبت به طرح مهارت‌آموزی در محل آموزشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای از درصد بالایی برخوردار است.

لازم به ذکر است؛ در پایان این نشست، مجوز آموزش در محیط کار به تعدادی از صاحبان بنگاه‌های اقتصادی استان اردبیل ارائه شد.

انتهای پیام/


١٦:٠٤ - دوشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٨٤٤    /    تعداد نمایش : ٤٧خروج