چاپ        ارسال به دوست

تدوین برنامه پیشرفت استان، شهرستان‌ها و روستاهای اردبیل با محوریت اقتصاد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در همایش شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بیان کرد: برای اولین بار در سطح کشور، استانداری اردبیل برنامه پیشرفت روستاهای استان را با محوریت اقتصاد تدوین کرده که در سطح ملی مورد استقبال قرار گرفته است؛ همچنین برنامه پیشرفت هر شهرستان و برنامه استانی نیز تدوین شده است.

وی افزود: از اعتبارات اولین سفر آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور به استان اردبیل، ۱۳هزار میلیارد ریال اعتبار نقدی به استان تخصیص یافته است.

استاندار اردبیل بیان کرد: ۲هزار میلیارد ریال اعتبار نقدی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل برای پروژه راه‌آهن اردبیل اختصاص یافت و مبلغ مذکور فقط به مطالبات کارگری و مصالح مورد نیاز اختصاص یافته است.

تداوم تلاش‌ها برای تأمین اعتبارات مورد نیاز پروژه راه‌آهن اردبیل

عاملی ادامه داد: در سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل اعتباری به ارزش ۲هزار میلیارد ریال از ماده ۵۶ از سوی بانک رفاه به پروژه تزریق شد و در حال پیگیری برای تزریق اعتبار دیگری به ارزش ۲هزار میلیارد ریال از بانک‌ سپه به این پروژه هستیم؛ همچنین دولت سیزدهم از بودجه سال ۱۴۰۱ ۵هزار میلیارد ریال برای پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه در نظر گرفته است.

وی تصریح کرد: مطالعات اتصال راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد انجام شده است و همچنین اتصال راه‌آهن پارس‌آباد جمهوری آذربایجان در کمیسیون مشترک اقتصادی ۲ کشور مورد توافق قرار گرفت و نهایتا رئیس‌جمهور آذربایجان دستور لازم در رابطه با این پروژه را صادر کرد.

بزرگراه اردبیل - مشگین‌شهر امسال تکمیل می‌شود

استاندار اردبیل گفت: بزرگراه شمال به جنوب استان اردبیل یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های جاده‌ای محسوب می‌شود که در این حوزه باید کلیه دستگاه‌های مربوطه اهتمام ویژه داشته باشند و در این زمینه بزرگراه اردبیل - مشگین‌شهر سال‌جاری تکمیل خواهد شد.

عاملی اظهار کرد: فاضلاب شهری نیر و کوثر در سال‌جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و برای فاضلاب پارس‌آباد ۱۵۰میلیارد ریال و خلخال ۱۰۰میلیارد ریال اختصاص یافته و همچنین اعتباراتی به پروژه فاضلاب گرمی و اردبیل نیز تزریق شده است.

وی بیان کرد: در حوزه برق استان اردبیل پست‌های ۶۳ شهرک صنعتی اردبیل، مشگین‌شهر و پست مرکزی اردبیل فعال بوده و راه‌اندازی پست‌های ۶۳ پارس‌آباد و پایاب خدا‌آفرین در دست اقدام است.

انتهای پیام/


١٧:٤٤ - يکشنبه ٢٩ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٨٣٦    /    تعداد نمایش : ٧٧خروج