چاپ        ارسال به دوست

اردبیل برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی نیازمند توجه ویژه دولت است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در نشست با رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری کشور اظهار کرد: تحقق عدالت در توزیع امکانات فرهنگی باید بیش از پیش دنبال شود چراکه استان اردبیل با وجود نقش بی‌نظیر تاریخی و استعدادهای شاخص هنری و فرهنگی، از حداقل‌های کشوری محروم بوده و نیازمند توجه ویژه‌ دولت برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری است.

وی افزود: خوشبختانه از زمانی که دولت آیت‌الله رئیسی روی کار آمد، عدالت فرهنگی مطرح شد و منش و گفتمان رئیس‌جمهور نیز همین است.

استاندار اردبیل ادامه داد: وجود منابع انسانی در استان اردبیل ظرفیت بی‌نظیری بوده و استعدادهای هنری در حوزه‌های گرافیک، انیمشین، تئاتر و سینما بیانگر این ظرفیت‌ها است که در این راستا باید استان اردبیل سهم بیش‌تری از منابع ملی داشته باشد تا شکاف بین استان و میانگین کشوری در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی کم‌تر شود.

برای شاخص‌های فرهنگی اردبیل آثار فاخر تولید شود

عاملی بیان کرد: اگر تالار شهر اردبیل ظرف ۲ سال آینده به سرانجام رسیده و تکمیل شود، خدمتی ماندگار از دولت برای استان اردبیل و هنرمندان آن خواهد بود.

وی تصریح کرد: در حوزه رویدادهای هنری با توجه به هویت تاریخی و ملی اردبیل، آماده همکاری هستیم و برای اولویت‌ها و شاخص‌های فرهنگی باید آثار فاخر تولید شود.

لازم به ذکر است؛ محمد خزاعی، معاون وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری کشور نیز در این نشست با بیان این که اردبیل هفتمین استانی است که در راستای تحقق عدالت فرهنگی از آن بازدید کرده و با هنرمندان آن دیدار می‌کنیم، شرط توفیق سازمان سینمایی را توجه به شهرستان‌ها و ظرفیت‌ها و استعدادهای آن‌ها دانست.

انتهای پیام/


١٨:٣٥ - پنج شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٨٢٨    /    تعداد نمایش : ٨٠خروج