چاپ        ارسال به دوست

بی‌توجهی در اجرای مصوبات شورای ترافیک استان اردبیل قابل قبول نیست

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در شورای ترافیک استان گفت: بی‌توجهی و کوتاهی دستگاه‌های متولی در اجرای مصوبات شورای ترافیک استان اردبیل در موعد مقرر قابل قبول نبوده و با توجه به وضعیت نامناسب ترافیک شهر اردبیل، تسریع در اجرای برنامه‌های عملیاتی در حوزه ترافیک یک ضرورت است.

وی افزود: توجه به جوانب ترافیکی، جایگزینی پارکینگ‌ها و معابر مناسب لازم بوده و شهرداری اردبیل باید نسبت به شناسایی ظرفیت‌های موجود برای اجرای پارکینگ، به‌ویژه با جلب مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران، اقدام نماید.

شهرداری برای اصلاح و حذف سرعت‌گیرهای غیراستاندارد اقدام فوری کند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: وضعیت فعلی شهر اردبیل به لحاظ داشتن ۴۵۰ سرعت‌گیر برای رانندگی ایمن مطلوب نیست و باید شهرداری در اصلاح و یا حذف سرعت‌گیرهای غیراستاندارد و غیرضروری از خیابان‌ها اقدام فوری به‌عمل آورد.

روند صدور مجوز تالارهای بدون رمپ عبور و مرور و پارکینگ بررسی شود

میرجعفریان بیان کرد: با توجه به صدور مجوز احداث و بهره‌برداری برخی تالارها که بدون لحاظ رمپ عبور و مرور و پارکینگ فعالیت می‌کنند، باید روند صدور این مجوزها از سوی دستگاه‌های تخصصی راه‌وشهرسازی و راهور بررسی کارشناسی شود چراکه با توجه به ازدحام در جریان عبور و مرور به این تالارها، بروز تصادفات و خسارات جانی و مالی برای شهروندان غیرقابل گذشت خواهد بود.

وی گفت: باید مصوبات پیشین شورای ترافیک استان اردبیل برای سامان‌دهی وانت‌بارهای میوه‌فروش و مدیریت ترافیک ایجادشده برای شهروندان در معابر پرتردد، اجرایی شود.

انتهای پیام/


١٢:٣٢ - دوشنبه ٢٣ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٨٠١    /    تعداد نمایش : ٨٣خروج