چاپ        ارسال به دوست

نقش اثرگذار تخصیص اعتبارات در نیمه اول سال برای پیشرفت استان اردبیل

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در نشست شورای برنامه‌ریزی استان با حضور وزیر اقتصاد و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: تحقق اعتبارات سفر ریاست جمهوری و تخصیص اعتبارات در نیمه اول سال با توجه به این‌که فصل کاری در استان اردبیل کوتاه‌مدت است، می‌تواند برای پیشرفت استان تاثیرگذار باشد.

وی افزود: شاخص‌های مختلف توسعه در استان اردبیل نسبت به سایر استان‌ها وضعیت مناسبی ندارد و سامان دادن به مسئله اقتصادی و رسیدن اردبیل به متوسط شاخص‌ها، نیازمند توجه جدی مسؤولان ملی است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر برای توسعه زیرساخت‌های صنعتی استان اردبیل ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که نمی‌توان این مبلغ را از اعتبارات استانی تأمین کرد.

معافیت‌های گمرکی واردات ماشین‌آلات تولیدی واحدها و صنایع بازگردانده شود

عاملی بیان کرد: بازگرداندان معافیت‌های گمرکی واردات ماشین‌آلات تولیدی واحدها و صنایع دارای اهمیت است چراکه تحمیل هزینه‌های گمرکی برای واردات ماشین‌آلات عملا خودتحریمی و به زیان تولید بوده و منجر به بی‌انگیزه شدن سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی می‌شود.

وی گفت: اردبیل به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو معرفی شده اما برخی زیرساخت‌های مورد نیاز گردشگری در استان فراهم نیست؛ برای افزایش حضور گردشگران خارجی در استان اردبیل نیازمند راه‌اندازی هتل‌های ۵ ستاره و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری هستیم که انتظار می‌رود دولت در این زمینه توجه ویژه‌ای به استان داشته باشد.

انتهای پیام/


١٧:٤٥ - جمعه ٢٠ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٧٨٥    /    تعداد نمایش : ٤٦خروج