چاپ        ارسال به دوست

وزیر اقتصاد: گام اول برای تحول اقتصادی کشور، تغییر ذهنیت مدیران است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، دکتر سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی روز جمعه در شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: تحریم‌ها باعث شد اقتصاد کشور به اجبار در مسیر تحول گام بردارد؛ اقتصادی که بخواهد از نظام نفتی تمرکزگرا به سمت اقتصاد نفتی غیرتمرکزگرا حرکت کند و موفق شود، اول باید ذهنیت مدیران آن تغییر کند در واقع مشکل اول کمبود منابع و بودجه نبوده بلکه ذهنیت مدیران است که باید تغییر کند.

وی افزود: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی با تصمیم همگرایانه ۳ قوه اجرا شد که این اقدام ضروری باید سال‌ها پیش اتفاق می‌افتاد و هرچند این طرح در اجرا نقاط ضعفی دارد اما با همگرایی و همکاری ۳ قوه باید نقاط ضعف آن شناسایی و رفع شود که ما در حال شناسایی این نقاط هستیم.

سیاست‌گذاران شهامت ایستادن در مقابل طرح‌های بدون اولویت را داشته باشند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: با توجه به پروژه‌های نیمه‌تمام گسترده در کشور و مسائل و مطالبات بسیار زیاد مردم، سیاست‌گذاران باید برای منفعت بلندمدت کشور، شهامت و قدرت ایستادن در مقابل طرح‌های بدون اولویت را داشته باشند.

خاندوزی بیان کرد: دولت و مجلس باید برای غلبه بر مشکلات، اختیارات مسؤولان استان‌ها را افزایش دهند تا آن‌ها بتوانند برای اجرای طرح‌ها، تصمیمات مهم‌تری در مرکز استان بگیرند و هنر مدیران استانی نیز باید این باشد که با پیگیری جدی از مدیران کشوری، اختیارات بیش‌تری دریافت کنند.

وی گفت: در خصوص روش‌های تأمین مالی پروژه‌ها، دولت به تنهایی نمی‌تواند تمام مشکلات واحدهای تولیدی و زیرساخت‌ها را برطرف کند و باید مدیران استانی با روش‌های تأمین مالی، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش خصوصی، جلب درآمدهای منطقه‌ای و جذاب شدن انجام سرمایه‌گذاری در پروژه‌‌ها، در مسیر حل این مشکلات حرکت کنند.

انتهای پیام/


١٥:٥٧ - جمعه ٢٠ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٧٨٤    /    تعداد نمایش : ٦٨خروج