چاپ        ارسال به دوست

وزیر کار: ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی جدید با اصلاح قانون در مجلس بیمه می‌شوند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس شورای اسلامی در حال اصلاح است که در صورت اصلاح آن، ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی جدید بیمه می‌شوند.

وی افزود: در ابتدای آغاز به‌کار دولت سیزدهم بعضی‌ها پیش‌بینی می‌کردند که دولت با شرایط اقتصادی کنونی امکان پرداخت حقوق‌ها را نخواهد داشت، در حالی که تاکنون حقوق و مستمری بازنشستگان در شرایط مطلوب پرداخت شده و مهم‌ترین مسأله وزارت کار در شرایط کنونی پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران در زمان مقرر است. 

تخصیص ۲۰۰ سری جهیزیه به افراد تحت پوشش بهزیستی استان اردبیل

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: میزان پرداختی مستمری بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی کشور حدود ۷۰ درصد حقوق پرداختی دولت به کارکنان فعلی بوده و پرداخت مستمری بازنشستگان سرموقع انجام می‌شود.

عبدالملکی تصریح کرد: ۱۰۰ میلیارد ریال به استان اردبیل جهت تهیه ۲۰۰ سری جهیزیه به افراد تحت پوشش بهزیستی استان تخصیص می‌یابد و علاوه بر این ۱۷۰۰ متقاضی پشت نوبت بهزیستی استان اردبیل هم تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی گفت: با توجه به اختصاص سهمیه احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی برای کارگران استان اردبیل، تاکنون ۷۰۰ نفر به این منظور ثبت‌نام کرده‌اند و بقیه افراد نیز پس از ثبت‌نام مشمول این طرح خواهند شد.

رفع مشکل سرمایه‌گذاری کارخانه‌های ظروف شیشه و پتروشیمی گرمی در دستور کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: احداث درمانگاه تأمین اجتماعی و مرکز نگهداری معلولان در شهرستان گرمی در دستور کار قرار می‌گیرد و همچنین حل مسئله استقرار نمایندگی ادارات در شهرستان انگوت نیز اهمیت دارد.

عبدالملکی بیان کرد: در خصوص رفع مشکل سرمایه‌گذاری کارخانه‌های ظروف شیشه و پتروشیمی جم در شهرستان گرمی، احداث این ۲ واحد صنعتی باید تا ۲ هفته آینده تعیین تکلیف گردد و در ارزیابی مجدد اگر به هر دلیلی اجرای این ۲ طرح تأیید نشود، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی باید طرح‌هایی را جایگزین این طرح‌ها کرده و با همان میزان اشتغال تا ۲ ماه آینده طرح جدید شروع شود.

لازم به ذکر است؛ در شورای اداری استان اردبیل طرح‌های حمایتی و سرمایه‌گذاری و امور اجتماعی استان با حضور رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، استاندار اردبیل و مسؤولان کشوری و استانی بررسی شده و پیشنهادهای اجرایی به تصویب رسید.

انتهای پیام/


٢٠:٤٣ - شنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٦٢٧    /    تعداد نمایش : ٦٦خروج