چاپ        ارسال به دوست

استان اردبیل نیازمند تخصیص اعتبارات مختلف کشوری برای محرومیت‌زدایی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در شورای اداری استان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شاخص‌های تعیین‌شده برای توزیع اعتبارات محرومیت‌زدایی در استان‌ها چندان مناسب نیست و به‌صورت شفاف نمی‌تواند وضعیت استان و محرومیت‌ها را معرفی کند و با توجه به وضعیت نامطلوب استان اردبیل در زمینه شاخص‌های اقتصادی و درآمد سرانه، اختصاص امکانات و اعتبارات از محل‌های مختلف به استان جهت محرومیت‌زدایی یک ضرورت است.

وی افزود: با وجود ظرفیت‌های مناسب و قابل توجه در حوزه‌های مختلف در استان اردبیل، تبدیل این ظرفیت‌ها به ثروت در سایه ایجاد زیرساخت‌ها و زنجیره‌های تولید عملی است و کمک به بخش خصوصی و حمایت از سرمایه‌گذاری یکی از اقدامات موثر در راستای رونق اقتصادی و رفع محرومیت از استان است.

اهمیت ایجاد نمایندگی شستا در استان اردبیل جهت پیگیری امور سرمایه‌گذاری

استاندار اردبیل ادامه داد: لازم است استان اردبیل نیز از برخی شرکت‌های دولتی دارای امکانات در سطح کشور از جمله شستا، صندوق‌های بازنشستگی و... بهره‌مند شود‌ و با توجه به مقدمات انجام‌گرفته از سوی شستا در راستای سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌های تولیدی در استان اردبیل، ایجاد نمایندگی شرکت شستا در استان جهت پیگیری اجرای این طرح‌ها ضروری و دارای اهمیت است.

عاملی بیان کرد: ایجاد خط پروازی روزانه از سوی شرکت هواپیمایی آسمان به‌عنوان زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در استان اردبیل لازم بوده و استان ظرفیت ایجاد این پرواز را دارد و مشکلی در خصوص پرواز شرکت آسمان به‌صورت مستمر از استان وجود نخواهد داشت.

ضرورت تخصیص منابع در زمینه نگهداری معلولان و اورژانس اجتماعی

وی تصریح کرد: تخصیص منابعی برای تکمیل اقدامات مربوط به احداث ساختمان‌هایی در راستای نگهداری معلولان و اورژانس اجتماعی از دیگر نیازمندی‌های استان اردبیل است.

استاندار اردبیل گفت: کارگروهی برای بررسی و کاهش آسیب‌های اجتماعی استان اردبیل و مسائل تأمین اجتماعی و درمان تشکیل شده و تکمیل درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان گرمی و درمانگاه شماره ۲ تأمین اجتماعی اردبیل از جمله‌ مطالبات جدی حوزه درمان استان اردبیل است.

انتهای پیام/


١٣:٢٤ - شنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٦٢٦    /    تعداد نمایش : ٩٣خروج