چاپ        ارسال به دوست

ضرورت توجه جدی به پوشش حداکثری بیمه روستاییان و عشایر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، کاظم دبیر، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اردبیل در نشست هم‌اندیشی همگانی‌سازی بیمه روستایی و عشایری اظهار کرد: پوشش حداکثری بیمه اجتماعی روستاییان و کشاورزان و عشایر در راستای تحقق اصل ۲۹ قانون اساسی بوده و باید به‌صورت جدی در برنامه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت بیمه اجتماعی در پویایی کانون‌های تلاش و تولید، توانمندسازی روستاییان و آبادانی روستاها، افزود: پوشش صندوق در جمعیت روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار استان اردبیل، هم‌اکنون کمتر از ۴۰ درصد جمعیت است که باید به‌صورت جدی با کمک فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در روستاها ارتقا یابد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اردبیل ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اقدامات برای حفظ کرامت روستاییان، کشاورزان و عشایر عزیز به‌ویژه در زمان پیری و از کار افتادگی، تحت پوشش قرار گرفتن این قشر زحمتکش و تولیدگر در صندوق بیمه است.

دبیر بیان کرد: در صندوق بیمه اجتماعی ۵ درصد حق بیمه توسط خود کشاورزان، روستاییان و عشایر عزیز پرداخت و ۲ برابر آن نیز توسط دولت تأمین می‌شود و این بهترین فرصت برای گسترش بیمه این قشر جامعه است که در این مسیر دهیاران، بخشداران و فرمانداران  پای کار مردم هستند.

انتهای پیام/


١٨:١٩ - يکشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٥٩٢    /    تعداد نمایش : ٩٣خروج