چاپ        ارسال به دوست

نقش تأثیرگذار تضارب آرای احزاب و تشکل‌ها در اتخاذ تصمیمات

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در نشست با نمایندگان احزاب و تشکل‌های سیاسی استان اظهار کرد: احزاب و تشکل‌ها نمایندگان افکار عمومی هستند و تضارب آرا و نظرات آنان در تصمیم‌گیری‌ها موثر است و این گروه‌ها جزو افراد دارای دغدغه نسبت به مردم، آینده و ارتقای وضعیت جامعه هستند.

وی افزود: نتیجه تمام تلاش‌ها چه از سوی مسؤولان و چه از طرف احزاب و گروه‌ها برای به تعالی رساندن مادی و معنوی انسان‌ها در جامعه است و باید زمینه رشد و تعالی منابع انسانی دارای استعداد استان اردبیل را که جزو سرمایه‌های اجتماعی هستند، فراهم کنیم.

استاندار اردبیل تصریح کرد: برای کاهش مشکلات جامعه و برنامه‌ریزی برای ارتقای وضعیت استان اردبیل، نیازمند همفکری و اقدام همدلانه هستیم و لازم است در این راستا احزاب نیز نسبت به احصا و استخراج علل مشکلات و ارائه چارچوب حل آن‌ها همکاری کنند.

توزیع عادلانه یارانه‌ها با پرداخت مستقیم به مردم

عاملی بیان کرد: در خصوص اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، با توجه به این‌که یارانه‌ای که قبلاً تخصیص می‌یافت، گذشته از این‌که به‌صورت مناسب دست مردم نمی‌رسید، بیش‌تر شامل دهک‌های بالا شده و دهک‌های پایین جامعه از کم‌ترین میزان آن بهره‌مند می‌شدند که با هدف استفاده عادلانه از یارانه، تصمیم گرفته شد یارانه به‌طور مستقیم به حساب مردم واریز گردد.

وی گفت: اگر مانند روال سال‌های گذشته‌، یارانه به‌صورت ارز به واردکننده پرداخت می‌شد، باید ۲۵ تا ۳۰ میلیارد دلار ارز تخصیص می‌یافت که این به معنای افزایش مجدد پایه پولی و نقدینگی بوده و تورم لجام گسیخته را به‌دنبال داشت، بنابراین مسیر انتخاب‌شده، یک مسیر ناگزیر بوده و در سطح کلان نیز اصلاح وضعیت اقتصادی یک ضرورت است.

انتهای پیام/


٠٩:٣٥ - شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٥٨٧    /    تعداد نمایش : ٥٠خروج