چاپ        ارسال به دوست

اصلاح و برچیده شدن سرعت‌گیرهای غیراستاندارد استان اردبیل در دستور کار

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان اظهار کرد: هرگونه ایجاد سرعت‌گیر و سرعت‌کاه در مسیر وسایط نقلیه استان اردبیل مستلزم اخذ مجوز از شورای ترافیک شهرستان‌ها و یا کسب تکلیف از کمسیون فنی مرکز استان است.

وی افزود: به مسوولان ذی‌ربط برای برچیدن سرعت‌گیرهای غیرفنی و خارج از استاندارد و یا اصلاح برخی از سرعت‌کاه‌هایی که وجود آن‌ها در صورت استاندارد بودن ضرورت دارد، توصیه شده که در این راستا برچیده شدن سرعت‌گیرهای غیراستاندارد و اصلاح سرعت‌کاه‌ها قبل از آغاز تعطیلات عید سعید فطر مدنظر است.

جاده‌ها و معابر شهری استان اردبیل اصلاح و بهسازی شوند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: همچنین اصلاح و بازسازی راه‌ها از سوی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و بهسازی معابر شهری از سوی شهرداران باید به‌طور جدی پیگیری شود و انتظار از اصحاب رسانه و خبرنگاران نیز اطلاع‌رسانی از ضعف عملکرد مسوولان در این زمینه است.

میرجعفریان تصریح کرد: فرصت کاری به سرعت در حال از دست رفتن است و با توجه به گذشت ۴۰ روز از فصل کاری سال ۱۴۰۱، لازم است کار لکه‌گیری و روکش آسفالت راه‌های بین‌شهری از سوی اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل انجام شود چراکه وجود چاله و ناهمواری در جاده‌های بین‌شهری، دارای تأثیر منفی در بحث گردشگری خواهد بود.

رعایت نکات پیشگیری از کرونا همچنان رعایت شود

 وی بیان کرد: کرونا هنوز تمام نشده و مقابله با کرونا همانند سابق باید انجام شود، انتظار از سازمان‌های حمل‌ونقل درون و برون‌شهری، سامان‌دهی حمل‌ونقل مسافر در پایانه‌های مسافربری، کنترل رعایت موارد پیشگیرانه از کرونا و حفظ شأن و منزلت گردشگران در داخل اتوبوس‌ها، سواری‌های بین‌شهری، تاکسی‌های شهری و سالن‌های انتظار فرودگاه است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: در تعطیلات پیش رو هرگونه افزایش نرخ کرایه به هر عنوان و یا هر بهانه پذیرفته نخواهد بود و باید با افزایش نظارت‌ها توسط فرمانداران، از این‌گونه اقدامات جلوگیری شود.

انتهای پیام/


١٣:٤٤ - جمعه ٩ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٤٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٤٨خروج