چاپ        ارسال به دوست

نمین برای اقتصادی شدن نیازمند ایجاد امکان ماندگاری گردشگران است

 

استاندار اردبیل با اشاره به ظرفیت های شهرستان نمین در حوزه های مختلف صنایع دستی ، گردشگری و کشاورزی گفت: این شهرستان برای استفاده از مزیت محوری بودن و ترددی که دارد، باید در حوزه احداث اماکن اقامتی گردشگری برنامه ریزی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در جلسه شورای اداری شهرستان نمین افزود: با ایجاد فضاهایی برای ماندگاری گردشگران در این شهرستان ، زمینه رونق اقتصادی و فروش محصولات تولیدی و صنایع دستی فراهم می شود.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم گردشگری نمین ارتقا یابد ، باید امکانات اقامتی ، تفریحی و تجاری باید بیشتر شود.

استاندار اردبیل به اقدامات انجام گرفته در زمینه سرمایه گذاری کشت گلخانه ای در نمین و روستاهای این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای اقتصادی کردن کشاورزی باید شیوه های نوین در کشت و ایجاد گلخانه های تخصصی در این شهرستان و سایر نقاط استان را برنامه ریزی کنیم.

عاملی اظهار کرد: ایجاد گلخانه با استانداردهای بین المللی زمینه تولید محصولات صادرات محور را افزایش داده و رونق منطقه را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: در این راستا لازم است فضایی به مساحت ۵۰ هکتار از سوی دستگاه متولی برای ایجاد شهرک گلخانه ای در این شهرستان انتخاب و زیرساخت های لازم برای ورود به ایجاد گلخانه تخصصی و مطابق با فناوری روز تامین شود.

استاندار اردبیل در ادامه از برنامه ریزی برای ایجاد ناحیه صنعتی و تامین زیرساخت های آن خبر داد و افزود: در برنامه ای که برای ارتقای شاخص های استان تدوین می شود، این موضوع از جمله اولویت ها بوده تا با ایجاد این ناحیه جوابگوی سرمایه گذاران متقاضی در این منطقه باشیم.

عاملی به پایین بودن شاخص های توسعه استان در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: باید بر اساس ظرفیت های شهرستان های مختلف استان کارهای جدیدی برای توسعه استان و شهرستان ها انجام شود.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: تمامی دستگاهها و فرمانداری های استان باید برنامه های خود را برای اجرا در سال آینده مشخص کرده و فعالیت های خود را بر مبنای آن انجام دهند.

 در این جلسه تسریع در اجرای تونل دوم حیران، ایجاد ۵۰ هکتار فضا و زیرساخت برای شهرک گلخانه ای، فاضلاب نمین، مسکن ملی نمین، پست برق شهرک صنعتی ۲ ، اجرای پیست اسکی روی چمن فندق لو و انتقال آب شرب عنبران مورد تاکید قرار گرفت.


١٧:٠٨ - يکشنبه ٨ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ٣٩٠٩٣    /    تعداد نمایش : ٥١٧خروج