چاپ        ارسال به دوست

 پدافند غیر عامل در برنامه ریزی ها رعایت شود

 

استاندار اردبیل گفت: امروزه به دلیل آرامشی که در منطقه حاکم است توجه به اهمیت پدافند غیر عامل در برنامه ریزی ها چندان جدی گرفته نمی شد که باید در برنامه های آتی رعایت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان اردبیل که با حضور معاون هماهنگی استان ها برگزار شد اظهار کرد: پروژه های جدیدی که در سطح استان تعریف می شود باید با رعایت همه جوانب موضوع پدافند غیر عامل در این پروژه ها مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه طرح جامع پدافند غیر عامل استان رعایت موارد لازم را تاکید کرده است افزود: با رعایت موارد تاکید شده در طرح جامع پدافند غیر عامل استان، در اینده دچار مشکل نخواهیم شد و باید منابع لازم نیز در رابطه با راه اندازی قرارگاه تامین شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه هر نوع قصور در رابطه با پدافند غیرعامل به ضرر جامعه تمام می شود گفت:دستگاه های دولتی در همه برهه های حساس آمادگی لازم را خواهند داشت و باید تلاش کنیم همیشه یک وضعیت ایده آل در استان حاکم باشد.

این مسوول تصریح کرد:در مساله کرونا به منظور پیشگیری و کنترل این ویروس، قرارگاه شهید سلیمانی در مجموعه سپاه هر هفته برگزار می شود که تا کنون ۵۴جلسه برگزار شده و تصمیمات خوبی در این قرارگاه اتخاذ شده است.

عاملی ضمن دعوت دستگاه های اجرایی برای دیدن آموزش های لازم در خصوص پدافند غیر عامل، بیان کرد: حادثه هیچ وقت خبر نمی کند و باید دستگاه های اجرایی و دستگاه هایی که به نوعی با پدافند غیر عامل در ارتباط هستند در دوره های آموزشی شرکت کنند تا خدایی ناکرده در مواقع ضرورت دچار خسران و ضرر نشویم.

در جلسه که با حضور سردار رحیمی و سردار عبداله زاده برگزار شده احکام مسوولان کارگروه های ۱۲ گانه از سوی استاندار اردبیل ابلاغ و صادر شد.


١٢:٠٠ - يکشنبه ٨ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ٣٩٠٩٠    /    تعداد نمایش : ٥١٧خروج