چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

دیوان محاسبات چشم بینای نظام در حفظ منافع مردم است

استاندار اردبیل گفت: دیوان محاسبات، چشم بینای نظام در حفظ منافع عموم مردم و قوت قلبی برای مدیران خدمتگزار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در نشست با معاون امور اجرایی و پشتیبانی دیوان محاسبات کشور در استانداری افزود: هدف و وظیفه مدیران و حوزه دیوان محاسبات در  خدمت به مردم و حفظ منافع مردم مشترک بوده و این نقطه اشتراک از جزیره ای عمل کردن هر بخش جلوگیری می کند.
وی تفاهم در مدیریت منابع استان و کشور را از جمله ضرورت های کاری بین مدیران و دیوان محاسبات ذکر کرد و گفت: با رفع دیدگاههای تنگ نظرانه در هر حوزه، ضمن جلوگیری از بروز مشکلات، مصالح عمومی معیار اقدامات خواهد بود.
استاندار اردبیل برخورد با تفاسیر خلاف قانون را یادآور شد و افزود: مدیران باید در زمان و موقعیت های مختلف بر اساس قانون تصمیمات درست و کارساز بگیرند.
عاملی با بیان اینکه مدیر باید نگاه توسعه ای داشته باشد، اظهار کرد: دیوان محاسبات و مدیریت های استان باید خود را در یک مجموعه بدانند و در هیچ برهه ای نباید تنگ نظری ها مانع اقدامات توسعه ای و حفظ منفعت مردم باشد.
وی با اشاره به شعار تحول خواهی دولت تصریح کرد: در این خصوص دولت برای راه اندازی صندوق توسعه استان برنامه ریزی کرده تا با این روش و تامین منابع مختلف پروژه های اولویت دار استان از این محل اجرایی شود.
استاندار اردبیل بیان کرد: با تامین اعتبارات این صندوق از محل های مختلف از جمله منابع صرفه جویی شده  از محل انرژی ، فروش اموال مازاد و اعتبارات صندوق توسعه ملی ، برنامه ریزی های لازم در راستای سرعت بخشی به پروژه های ضروری و نیمه کاره انجام می شود.
معاون امور اجرایی و پشتیبانی دیوان محاسبات کشور هم در این دیدار گفت: دیوان محاسبات با دید باز و پیشگیرانه برای باز کردن گره کارها در کنار مدیران است.
محمد علی زهره ای بیان کرد: تمامی اقدامات در حوزه دیوان محاسبات و  دولت در راستای تامین منافع و مصالح  مردم با حفظ قانون است.
سید محمد اسحاقی ، مدیر کل دیوان محاسبات استان اردبیل نیز در این دیدار گزارشی از اقدامات انجام گرفته در استان در راستای نظارت بر فرایندهای قانونی ارائه کرد.


٢٢:٢٣ - چهارشنبه ١٠ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٦١٣    /    تعداد نمایش : ١٥٧



خروج