چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

اشتغال پایدار نتیجه سرمایه گذاری اصولی است

استاندار اردبیل گفت: هرگونه سرمایه گذاری اصولی، اشتغال پایدار را به دنبال دارد و حاصل اشتغال پایدار، درآمد ثابت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار کرد: سرمایه گذاری در حوزه های مختلف از سوی بخش خصوصی و دولت انجام می شود و وظیفه اعضای این کارگروه رصد و پیگیری فعالیت‌های سرمایه گذاران است چرا که صرفا با صدور مجوز، اشتغال ایجاد نمی شود.
وی با تاکید بر اینکه نتیجه این جلسات باید به نفع مردم باشد افزود: برای سال ۱۴۰۱ کلیه دستگاه ها باید طرح های جدید با ایده های نو به منظور افزایش اشتغال پایدار ارایه و این طرح ها را به نتیجه برسانند تا تعهد اشتغال به معنای واقعی محقق شود.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه با ایجاد ۱۰ هزار شغل واقعی پایدار بخش عظیمی از مشکلات بیکاری برطرف می شود، ادامه داد: دستگاه های اجرایی عضو کارگروه اشتغال در حوزه های گردشگری، صنعت، خدمات و کشاورزی با ایده های جدید و طرح های قابل اجرا با رویکرد اشتغال در جلسه حضور یابند و در این جلسات رفع موانع و تصمیم گیری جهت تعیین تکلیف پروژه های راکد و غیر فعال با محوریت معاونت اقتصادی طرح و بررسی شوند.
سید حامد عاملی گفت:ارزیابی و رصد، یکی از وظایف کارگروه اشتغال و مبنای پیگیری‌ها همان رصدهای سرمایه گذاری است که سند اشتغال نیز بر اساس آن صورت می گیرد.
وی تاکید کرد: زمینه‌های سرمایه گذاری و طرح‌های جدید برای کلیه دستگاه‌های اجرایی باید از خروجی این جلسات باشد و برمبنای ایده‌های جدید و احصای مشکلات، پایه اشتغال سال آینده نیز پی ریزی می شود.
رییس کارگروه اشتغال استان اظهار کرد:اگر بخشی از ظرفیت ها و پروژه های در دست اجرا  به نتیجه برسد قطعا بیش از ۱۰ هزار شغل پایدار با درآمد ثابت و پایدار ایجاد خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم در ادامه جلسه گفت: تعهد اشتغال استان اردبیل در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۷۶۱۷ نفر است که تحقق کامل آن توسط دستگاه‌های اجرایی دخیل پیگیری خواهد شد و مبنای اشتغال ایجاد شده سامانه اشتغال و رصد است که ضروری است دستگاه‌های اجرایی تعداد اشتغال پایدار ایجاد شده را در این سامانه ثبت یا بروزرسانی کنند.


١٨:١٩ - دوشنبه ٨ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٦٠١    /    تعداد نمایش : ٢٠٢خروج