چاپ        ارسال به دوست

رئیس جمهور:

ظرفیت‌های کشاورزی وگردشگری اردبیل برای توسعه بکار گرفته شود

رئیس‌جمهوری در بدو ورود به استان اردبیل در فرودگاه پارس‍ آباد مغان گفت: این استان دارای ظرفیت‌های غنی کشاورزی و گردشگری است و باید این ظرفیت‌ها در جهت توسعه استان بکار گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،  آیت‌الله ابراهیم رئیسی بیان کرد: این ظرفیت‌ها با استفاده از نظرات مسئولان استانی و کارشناسان احصا شده و برای توسعه استان در این بخش‌ها برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت داریم.

وی اظهارکرد: امیدواریم با اجرای این برنامه‌ها کشاورزی ، گردشگری و صنایع تبدیلی در استان متحول شود.

آیت‌الله رئیسی اضافه کرد: ظرفیت‌های کشاورزی استان در بخش آب و خاک  به گونه‌ای است که در طول سال در منطقه می‌توان چندین بار اقدام به کشت و داشت کرد و بر این اساس استان اردبیل بواقع قطب کشاورزی است 

رئیس‌جمهوری ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا ، جانبازان ، ایثارگران گفت: توفیقی برای بنده است که در آستانه ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) به استان اردبیل سفر کرده و در خدمت مسئولان و مردم بزرگوار، ولایتمدار و مقاوم اردبیل برسیم.

وی افزود: به مقام سه هزار شهید استان درود می‌فرستم ، جایگاه اردبیل همواره به عنوان نقطه ایجاد اتحاد و انسجام ملی در ایران اسلامی شناخته شده و نقش بسیاری در توسعه فرهنگ شیعی داشته و چهره‌های فرهیخته بسیار ارزنده‌ای تقدیم جهان اسلام و بشریت کرده است.

رئیس‌جمهوری  بیان کرد: برای بنده توفیق بسیاری است که در جمع مردم اردبیل هستم اما عذرخواهی می کنم که امکان دیدار  و حضور در جمع آنها به دلیل شرایط کرونایی نیست و تنها با برخی از نمایندگان مردمی دیدار خواهم داشت.

 آیت‌الله رئیسی در جریان سفر هشتم استانی از برخی پروژه‌ها و توانمندی‌های اقتصادی شهرستان پارس‌آباد مغان و اردبیل بازدید کرده و دیداری با نمایندگان اقشار مختلف مردم خواهد داشت.

همچنین جلسه شورای اداری استان اردبیل نیز با حضور رئیس‌جمهوری برگزار شده و وزرای اعزامی به شهرستان‌های مختلف استان گزارش خود را از مسایل و مشکلات مناطق مورد بازدید خود ارائه خواهند کرد.

رئیس‌جمهوری را در این سفر معاونان و تعدادی از وزرای دولت همراهی می‌کنند.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،  وزیر راه و شهرسازی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر نیرو، وزیر تعاون و رفاه اجتماعی، وزیر اقتصاد، معاون توسعه روستایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در این سفر به نمایندگی از دولت با مردم شهرستان‌های مختلف استان دیدار و در جریان مسایل و مشکلات آنها قرار خواهند گرفت.

سفر رئیس‌جمهوری به استان اردبیل یک روزه است.


٠٨:١٨ - جمعه ٣٠ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٣٩٢    /    تعداد نمایش : ١٢٨خروج