چاپ        ارسال به دوست

توسعه فضای علم‌آموزی گامی برای تولید ثروت در جامعه است

استاندار اردبیل با بیان اهمیت علم و تولید ثروت در سایه دانش، ایجاد زمینه و توسعه فضای علم‌آموزی را گامی برای تولید ثروت پایدار در جامعه دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در بیست‌و‌چهارمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان بیان کرد: با توجه به عقب‌ماندگی‌های استان اردبیل در شاخص‌های مختلف از جمله فضای آموزشی، توسعه فضای علم‌آموزی گامی برای ایجاد تحول در خانواده‌ها، تولید ثروت پایدار و رشد و ترقی جامعه است.

وی ادامه داد: متوسط سرانه فضای آموزشی در کشور به ازای هر دانش‌آموز ۶ مترمربع بوده که این میزان در استان اردبیل ۴ مترمربع است.

استاندار اردبیل با اشاره به خدمات خیرین مدرسه‌ساز در راستای افزایش فضای آموزشی اظهار کرد: سعادت جوامع در رشد علم و خلاقیت است و در حال حاضر جوامع تلاش می‌کنند نخبگان سایر کشورها را به خود جذب کرده و زمینه تولید علم و ثروت را از طریق منابع انسانی توانمند مهیا سازند.

خروج از اقتصاد تک‌محصولی با تولید ثروت از علم میسر می‌شود

عاملی افزود: خروج از اقتصاد تک‌محصولی و فروش نعمت‌های خدادادی داخل کشور با توجه به تولید ثروت از علم میسر خواهد شد و در حال حاضر عدم توجه به این موضوع باعث شده هزینه‌ها بیش‌تر از درآمدها باشد.

وی تصریح کرد: توجه جدی به ارزش دانش و استفاده از آن در حوزه‌های مختلف تولید و کشاورزی و آموزش فرایند تولید ثروت از علم، از جمله ضرورت‌های جامعه است.

گفتنی است؛ در این جشنواره بیش از ۲۲ نفر از خیرین مدرسه‌ساز تجلیل شدند.

پایان پیام


١٤:٢٦ - پنج شنبه ٢٦ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٦٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٨خروج