چاپ        ارسال به دوست

لزوم جلوگیری از تردد خودروهای بدون معاینه فنی برای مقابله با آلودگی هوا

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به اثرات منفی خودروهای فرسوده و دارای عیب فنی در آلودگی هوا، جلوگیری از تردد آن‌ها را لازم دانسته و بر کاشت درختان تثبیت‌کننده خاک و اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری برای مقابله با گرد ‌‌و غبار تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در نشست کارگروه استانی آلودگی هوا و مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: با توجه به اثرات منفی خودروهای فرسوده و دارای عیب فنی در آلودگی هوا، باید از تردد آن‌ها جلوگیری شود و لازم است حوزه‌های مربوطه گزارش کاری از معاینه فنی خودروها به دبیرخانه کارگروه آلودگی هوا و مقابله با پدیده گرد و غبار ارائه دهند.

وی بیان کرد: با توجه به بیابان‌زایی‌هایی که طی سال‌های اخیر در استان اردبیل به وقوع پیوسته و از بین رفتن پوشش گیاهی و درختان، وضعیت نامطلوبی از این نظر در استان ایجاد شده است.

کاشت درختان تثبیت‌کننده خاک و اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری مورد توجه باشد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: بی‌توجهی به کاشت درختان محافظ و تثبیت‌کننده خاک برای جلوگیری از گرد و غبار و عدم اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری، از جمله علل خشکی‌زایی در استان اردبیل است.

میرجعفریان تصریح کرد: بررسی و مطالعات تأثیرات گرد و غبار در سلامتی مردم از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به‌عنوان دستگاه متولی سلامت ضروری بوده و لازم است گزارش مطالعات انجام‌گرفته به دبیرخانه کارگروه آلودگی هوا و مقابله با پدیده گرد و غبار ارائه شود.

پایان پیام


٢٢:٢٠ - يکشنبه ٨ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٥١٦    /    تعداد نمایش : ١٨١خروج