چاپ        ارسال به دوست

رفع عقب‌ماندگی‌ بهداشت و درمان استان اردبیل در دستور کار است/ آغاز بهره‌برداری از طرح‌های درمانی بیمارستان امام خمینی(ره)

استاندار اردبیل با اشاره به نیازمندی‌های استان در زمینه تجهیزات پزشکی، تخت بیمارستانی و فضای آموزش پزشکی، گفت: رفع عقب‌ماندگی‌های جدی حوزه بهداشت و درمان استان اردبیل، به‌صورت ویژه در دستور کار دولت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در جریان آغاز بهره‌برداری از طرح‌های درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل که با حضور معاون درمان وزیر بهداشت انجام شد، اظهار کرد: استان اردبیل در حوزه بهداشت و درمان دچار عقب‌ماندگی‌های جدی اعم از تهیه تجهیزات جدید پزشکی و ارتقای سطح کیفی تجهیزات موجود، افزایش تخت بیمارستانی و افزایش فضای آموزشی علوم پزشکی است.

وی افزود: رفع عقب‌ماندگی جدی حوزه بهداشت و درمان برخی از استان‌های کم‌برخوردار کشور همچون استان اردبیل، به‌صورت ویژه در دستور کار دولت قرار دارد.

تخت‌های بیمارستانی استان اردبیل افزایش می‌یابد

استاندار اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد تخت‌های بیمارستانی استان اردبیل کمتر از ۲۰۰۰ تخت بوده که بر اساس جمعیت و نظر متخصصان حوزه بهداشت و درمان، باید تعداد تخت‌های بیمارستانی استان افزایش پیدا کند و در این راستا ساخت یک بیمارستان ۵۴۰ تخت‌خوابی در حال انجام بوده و ساخت یک بیمارستان ۱۰۰۰ تخت‌خوابی نیز در حال پیگیری است.

عاملی ادامه داد: دستگاه MRI پارس‌آباد تا پایان سال جاری مستقر می‌شود که در تشخیص و درمان بیماری‌های گوناگون اهالی این منطقه پیشرفتی مطلوبی حاصل خواهد شد.

وی بیان کرد: تا پایان سال جاری تجهیزات پزشکی مورد نیاز شهرستان مشکین‌شهر شامل تست ورزشی، ماموگرافی و برخی تجهیزات مورد نیاز مستقر خواهد شد و در سایر شهرستان‌های استان هم تجهیزات بیمارستانی و پیش بیمارستانی لازم تحویل داده شده و یا در مرحله تهیه و استقرار است.

آغاز بهره‌برداری از طرح‌های درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل

استاندار اردبیل گفت: امروز تعدادی از پروژه‌های درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) همچون آنژیوگرافی هیبرید، سی‌تی‌اسکن اورژانس و واحد تصویربرداری مداخله‌ای به بهره‌برداری رسید که بخش قابل توجهی از این تجهیزات، بسیار پیشرفته است و با بهره‌برداری از این تجهیزات، شاهد پیشرفت مناسبی در تشخیص و درمان برخی از بیماری‌ها خواهیم بود.

عاملی اظهار کرد: استقرار رادیوتراپی دوم و تعداد مورد نیاز آمبولانس‌ مرکز استان در دستور کار بوده و علاوه بر این‌ها، اقدامات لازم جهت ورود تجهیزات ناباروری در مرکز استان و شهرستان پارس‌آباد در حال انجام است.

پایان پیام


٢٢:٥٢ - شنبه ٢ مهر ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٤٠٢    /    تعداد نمایش : ٢٨٢خروج