چاپ        ارسال به دوست

دستگاه‌های اجرایی پایش مستمر طرح‌های اقتصادی را در دستور کار قرار دهند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، یاسر عبداللهی عابد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در نشست نظارت بر طرح‌های اشتغال پایدار روستایی و عشایری اظهار کرد: انجام برنامه‌ریزی جهت کاهش فرآیندهای زائد اداری در صدور مجوزهای کسب‌وکار ضروری بوده و حمایت از سرمایه‌گذاران باید رویکرد اصلی تمامی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل باشد. 
وی افزود: در پرداخت هرگونه تسهیلات ارزان‌قیمت باید اهلیت سرمایه‌گذار لحاظ شود و دستگاه‌های اجرایی باید با پایش مستمر طرح‌های اقتصادی در حال اجرا، آخرین وضعیت، سرعت اجرا و پیشرفت و مشکلات سرمایه‌گذاران را پیگیری کنند.
انجام نظارت‌های چند مرحله‌ای بر فرآیند اعطای تسهیلات اشتغال روستایی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل ادامه داد: اعطای تسهیلات با توجه به رسته فعالیت‌های بومی استان اردبیل و با ارزیابی اهلیت سرمایه‌گذاران و متقاضیان تسهیلات انجام شده و نظارت ۳ مرحله‌ای نیز همزمان با اعطای تسهیلات انجام می‌شود.
عبداللهی عابد بیان کرد: طبق قوانین، تسهیلات اشتغال روستایی به‌صورت چند مرحله‌ای به صاحبان طرح‌های اشتغال‌زا جهت جلوگیری از هرگونه انحراف و تحقق اشتغال هدف‌گذاری‌شده پرداخت می‌شود.
لازم به ذکر است؛ در این نشست پرونده طرح‌ها و واحدهای اقتصادی که از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری تسهیلات بانکی دریافت کرده بودند مطرح و در رابطه با عدم پیشرفت مناسب اجرای طرح‌ها تصمیمات لازم اتخاذ شد.
انتهای پیام/


١٧:٣٧ - سه شنبه ٢٤ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٨٢٣    /    تعداد نمایش : ١١٦خروج