چاپ        ارسال به دوست

بخش خصوصی استان اردبیل مدیران برتر حامی تولید را معرفی کند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: با توجه به اقدامات تسهیل‌گرانه مصوب در راستای بهبود فضای کسب‌وکار، بخش خصوصی مدیران دارای عملکرد برتر استان اردبیل در حمایت از بخش تولید را اعلام کند.

وی افزود: همچنین تعدادی از مدیرانی هم که در این راستا نیازمند تذکر برای حمایت از حوزه تولید باشند، ارزیابی و معرفی شوند و در این خصوص لازم است مکانیزمی تعریف و در طول سال چند بار انجام شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: با توجه به اقدامات انجام‌گرفته در خصوص تسهیل و بهبود فضای کسب‌وکار در حوزه مالیاتی و بیمه‌ای، این اقدامات در رونق تولید استان اردبیل حائز اهمیت است.

تجدید استعلامات در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود

عاملی بیان کرد: تأمین زمین و خدماتی چون برق، گاز، آب و امکانات مخابراتی از جمله‌ ضرورت‌ها و وظایف دستگاه‌های مرتبط است که باید برای جلوگیری از معلق ماندن سرمایه‌گذاری انجام شود و برای تسهیل در روند صدور مجوزها نیز لازم است تجدید استعلامات در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت پذیرد.

وی گفت: با بررسی وضعیت و روند سرمایه‌گذاری‌ها در شهرک‌های صنعتی، در صورت طولانی شدن روند سرمایه‌گذاری به‌صورت نامتعارف، سرمایه‌گذاران دارای صلاحیت جایگزین شوند تا از هدررفت منابع و فرصت‌سوزی جلوگیری شود.

توزیع عادلانه یارانه‌ها موجب کاهش خروج غیرقانونی کالا از کشور می‌شود

استاندار اردبیل اظهار کرد: دولت به‌دنبال مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها است تا هزینه ناشی از پرداخت غیرمستقیم که بر کشور تحمیل شده و زمینه خروج غیرقانونی کالا از مرزها را فراهم می‌کند، کاهش یابد.

عاملی بیان کرد: یارانه‌های اقلام ضروری پیش از این به واردکنندگان اختصاص می‌یافت که دولت در طرح جدید این یارانه را به دهک‌های پایین، تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان پرداخت می‌کند چراکه روش قبلی تخصیص یارانه به‌صورت غیرمستقیم، موجب افزایش تورم بوده و بیش از ۷۰ درصد از مزایای این یارانه را دهک‌های بالای جامعه استفاده می‌کردند.

تلاش دولت برای بهره‌مندی اقشار متوسط و کم‌درآمد از یارانه‌ها

وی افزود: تمامی اقتصاددانان در کشور بر ضرورت اجرای این طرح اتفاق نظر دارند و دولت تلاش می‌کند تا با مدیریت صحیح و پرداخت مستقیم این یارانه‌ها، اقشار متوسط و کم‌درآمد را نیز به میزان بالایی از یارانه‌ها بهره‌مند کند.

استاندار اردبیل گفت: هدف دولت این است که یارانه به شیوه صحیحی به دست مردم برسد و دست سودجویان و واسطه‌ها قطع شود و با وجود برخی فشارها برای جلوگیری از اجرای این طرح، دولت تمامی مشکلات آن را برای تحقق منافع مردم، رسیدن به ثبات اقتصادی و جلوگیری از تورم پذیرفته و وارد میدان عمل شده است.

انتهای پیام/


١١:١٦ - پنج شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٥٨٠    /    تعداد نمایش : ٨٤خروج