چاپ        ارسال به دوست

تلاش‌ ویژه دولت برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: دولت تلاش‌های ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال انجام داده که پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی یکی از این تلاش‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، با حضور یاسر عبداللهی عابد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل، نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها نشست نظارت بر طرح‌های بهره‌مند از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی استان اردبیل در محل اداره‌کل تعاون، کار و اجتماعی استان برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در این نشست گفت: حمایت از سرمایه‌گذاران باید رویکرد اصلی تمامی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل باشد و دستگاه‌ها باید به‌صورت هماهنگ و منسجم، زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب را برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران فراهم کنند تا با ایجاد فرصت‌های شغلی و کاهش نرخ بیکاری، زمینه رشد اقتصادی فراهم شود.

عبداللهی عابد افزود: دولت برای رسیدن به اهداف اشتغال در سال جاری در کنار تخصیص اعتبار برای توسعه زیرساخت‌ها، تلاش‌های ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال انجام داده که پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی یکی از تلاش‌ها است.

وی ادامه داد: کاهش فرآیندهای زائد اداری در صدور مجوزهای کسب‌وکار ضروری بوده و دستگاه‌‌های اجرایی باید با پایش مستمر طرح‌های اقتصادی در حال اجرا آخرین وضعیت، سرعت اجرا و پیشرفت و مشکلات سرمایه‌گذاران را پیگیری کنند.

انجام نظارت مستمر بر طرح‌های دارای تسهیلات اشتغال روستایی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد: پرداخت تسهیلات با توجه به رسته فعالیت‌های بومی استان اردبیل و با ارزیابی اهلیت سرمایه‌گذاران و متقاضیان تسهیلات، انجام شده و نظارت مستمری نیز همزمان با اعطای تسهیلات انجام می‌شود.

عبداللهی عابد تصریح کرد: در پرداخت هرگونه تسهیلات ارزان قیمت باید اهلیت سرمایه‌گذار لحاظ شود و طبق قوانین، تسهیلات به‌صورت چند مرحله‌ای به صاحبان طرح‌های اشتغال‌زا جهت جلوگیری از هرگونه انحراف و تحقق اشتغال هدف‌گذاری شده، پرداخت می‌شود.

لازم به ذکر است؛ در این نشست پرونده بیش از ۳۰طرح و واحد اقتصادی که از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری تسهیلات بانکی دریافت کرده بودند، بررسی و در خصوص عدم پیشرفت مناسب برخی طرح‌ها تصمیمات لازم اتخاذ شد.

انتهای پیام


٢٢:٣٨ - چهارشنبه ١٦ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٣٢٨    /    تعداد نمایش : ٤٣٥خروج