چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

مراکز تجمیعی تزریق واکسن افزایش یابد

استاندار اردبیل گفت: وضعیت شیوع کرونا و انتشار سویه جدید امیکرون شکننده است و باید به مراکز تجمیعی تزریق واکسن در اقصا نقاط استان افزوده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی پنجاهمین جلسه قرارگاه شهید سلیمانی در سپاه حضرت عباس(ع) اظهار کرد:رعایت پروتکل های بهداشتی، دریافت دز سوم واکسن و اعمال قرنطینه۵ روزه با ورود سویه جدید امیکرون ضرورت دارد و باید با احساس مسوولیت بیشتر نسبت به این ویروس حساس باشیم.

وی با بیان اینکه پیک ششم در سراسر کشور به نوعی آغاز شده است افزود: علیرغم اینکه میزان بستری ها و فوتی ها در بیمارستان ها کاهش یافته اما طبق آمار ارایه شده میزان مراجعه سرپایی و تست مثبت افزایش دارد.

استاندار اردبیل بیان کرد: در سه هفته آتی فرمانداران در شهرستان ها جلسات قرارگاه شهید سلیمانی را هفتگی برگزار کنند و گزارش کمیته ها را بررسی و نسبت به رویکردهای مثبت و بازدارنده اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ۹۰درصد تزریق واکسن در پیشگیری ویروس کوید۱۹ تاثیر گذار است تصریح کرد: اکیپ های سیار جهت تزریق گروهی در ادارات، کارخانجات، کارگاه ها و مدارس و دانشگاه ها راه اندازی شود تا گروه های هدف به راحتی بتوانند واکسن مورد نیاز خود را دریافت کنند.

عاملی با بیان اینکه ۹۲درصد جمعیت استان دز اول واکسن را دریافت کرده اند گفت: باید به اداره ها و زیر مجموعه ادارات، شعبات بانکها نسبت به دریافت دز سوم ابلاغ شود تا مدیران این دستگاه از زیرمجموعه های خود مساله را پیگیری کنند.

این مسوول با تاکید بر اینکه ابلاغ پروتکل های بهداشتی در نقاط مختلف به ویژه در پایانه  های اتوبوس و فرودگاه ها جدی گرفته شود بیان کرد: متاسفانه حوزه انتشار سویه جدید ویروس تحت عنوان امیکرون بسیار گسترده است و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی با اطلاع رسانی گسترده و شفاف سازی دقیق مورد توجه قرار گیرد و نسبت به تزریق دز سوم برای افراد حایز شرایط اقدام جدی شود.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل اظهار کرد: قصور عده ای نباید زندگی دیگران را خطر بیاندازد و در رابطه با سالن های ورزشی، استخرها و کارکنان دولت نهایت تلاش برای تزریق واکسن صورت گیرد.

وی از مردم استان خواست با مراجعه به مراکز بهداشتی و مکان های مشخص شده نسبت به دریافت واکسن دز سوم اقدام کنند.

استاندار اردبیل ادامه داد: در آستانه عید نوروز قرار داریم باید با همکاری همه صنوف و دستگاه های اجرایی و سپاه و بسیج تلاش کنیم که نسبت به گذشته مردم کمتر متضرر شوند.

عاملی در پایان از کلیه دستگاه های خدمات رسان و صبر و شکیبایی مردم در رابطه با بارش اخیر و بحران پیش آمده تقدیر و تشکر کرد.

در این جلسه فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان، جانشین فرماندهی سپاه، و رییس دانشگاه علوم پزشکی، رییس دانشگاه محقق اردبیلی و معاون آموزش و پرورش استان ایده و پیشنهادهای خود را نسبت به کنترل سویه جدید امیکرون ارایه کردند.

 


٢٠:٣١ - شنبه ٢ بهمن ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٨١٨    /    تعداد نمایش : ١٤٧خروج