چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

تکمیل تالار شهر از اولویت های عمرانی استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت : تکمیل تالار شهر اردبیل بعنوان مطالبه اصحاب فرهنگ و هنر استان، از اولویت های عمرانی استانداری اردبیل است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، استاندار اردبیل در بازدید از پروژه تالار شهر اردبیل با اشاره به ضررورت تکمیل این پروژه اظهار کرد: تکمیل مجموعه فرهنگی و هنری تالار شهر اردبیل بعنوان مطالبه اصحاب فرهنگ و هنر استان، از اولویت های برنامه های عمرانی استانداری است.

سید حامد عاملی ادامه داد: تمام تلاشمان بر این است که هر چه زودتر، بزرگترین فضای فرهنگی و هنری استان تکمیل و در اختیار علاقه مندان فرهنگ و هنر استان قرار گیرد.

 وی بیان کرد: خوشبختانه در سفر ریاست محترم جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان اردبیل، مبلغ 200 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه پیش بینی شده است.

استاندار اردبیل اردبیل با بیان اینکه اعتبار پیش بینی شده، بصورت بودجه ملی و ماده 56 تسهیلات بانکی می باشد، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم مبلغ 50 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و مبلغ 150 میلیارد تومان نیز از محل ماده 56 برای این پروژه جذب اعتبار شود. به طوری که امیدواریم با اقدامات انجام شده، این پروژه هرچه زودتر به اتمام برسد.

وی در خصوص مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ تسهیلات بانکی نیز اظهار کرد: با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص دیدار کردیم تا پیگیر تخصیص این مبلغ شوند.

همچنین استاندار اردبیل دستور پیگیری مبلغ ۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی را نیز به رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان داد که این امر نیز محقق گردد.

عاملی همچنین دستور نشست پیگیری موانع و مشکلات تکمیل تالار شهر اردبیل را داد که با هماهنگی معاون عمرانی استانداری، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل برگزار گردد.

وی بیان کرد: تالار شهر اردبیل، مجموعه عظیم فرهنگی و هنری استان و  آبروی فرهنگی و هنری استان است که با اتمام این پروژه، فرصت و بستری برای فعالین فرهنگی و هنری استان ایجاد خواهد شد.


١٧:٠٤ - دوشنبه ٢٧ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٧٩٦    /    تعداد نمایش : ١٧٩خروج