نقشه سایت|صفحه اصلی|تماس با ما|نظرسنجی
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
پنج شنبه ٠٤ مرداد ١٤٠٣
اخبار > میزان سهمیه واکسن کرونای استان افزایش می یابد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل؛

میزان سهمیه واکسن کرونای استان افزایش می یابد

استاندار اردبیل گفت:   سهمیه کرونای استان به دنبال سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اردبیل افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه ستادمدیریت کرونای استان با موضوع نحوه توزیع واکسن کرونا اظهار کرد: وزیر بهداشت قول تحویل ۶۰۰هزار دز واکسن در طول یک ماه آینده برای استان اردبیل را داد که یک خبر خوب برای مردم استان است.

وی افزود: در این جلسه برنامه ریزی های لازم برای توزیع ۶۰۰۰دزی که وزیر بهداشت قول داده بود برای یک ماه آینده ترسیم شد و اینکه تا کنون بیش از ۷۰درصد افراد بالای ۶۰ سال واکسینه شده اند و ۳۰درصد باقی مانده در یک ماه آینده طبق فراخوان واکسینه می شوند.

استاندار اردبیل تصریح کرد:افرادی که قادر به حضور در مراکز بهداشتی و محل های تزریق واکسن نیستند با هماهنگی بسیج و خدمات درمانی و سایر عواملی که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی برای تزریق واکسن فعالیت دارند با مراجعه به درب منزل این افراد حتمن واکسن آنها را ترزیق خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت آموزش و پرورش برای تزریق واکسن استفاده شود گفت: ۲۲۰ هزار نفر دانش آموز در استان وجود دارد و اگر ۴۴۰هزار نفر والدین این دانش آموزان را حساب کنیم آمار قابل توجهی از مردم استان را شامل می شوند در آستانه سال تحصیلی والدین این دانش آموزان باید در الویت تزریق واکسن کوید ۱۹ قرار گیرند.

بهنام جو با بیا بیان اینکه کارگران و عوامل کارخانجات بزرگ و بالای ۲۰۰نفر نیز در الویت تزریق واکسن قرار دارند بیان کرد: برای تزریق واکسن کوید ۱۹ عوامل تزریق به کارخانجات مراجعه خواهند کرد تا افراد شاغل در کارخانجات به راحتی واکسینه شوند و از تراکم جمعیت در مراکز تجمیعی نیز کاسته می شود و این کار کمکی بزرگ برای تولید و اقتصاد خواهد بود.

این مسوول اضافه کرد: ما از تمام ظرفیت ها برای تزریق واکسن به همه اقشار جامعه با توجه به افزایش دز آن در استان استفاده خواهیم کرد تا نسبت روند افزایشی مرگ و میر و مبتلایان به ویروس کرونا کاسته شود.

استاندار اردبیل از مردم خواست نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اعم از فاصله اجتماعی، زدن ماسک و احساس مسوولیت بیشتر نسبت به عدم عادی انگاری را مورد توجه قرار دهند تا علاوه بر کمک به کادر درمان ، شاهد عزادار بودن خانواده ها به خاطر از دست دادن عزیزانشان نشوند.

او افزود: با رعایت پروتکل ها شاهد کاهش مراجعین به مراکز درمانی و کاهش بستری ها و کاهش مرگ و میر خواهیم بود چرا که در پیک های قبلی این تجربه برای کادر درمان و دانشگاه علوم پزشکی ثابت شده است.


٢٢:٥٦ - شنبه ١٣ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٠٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٠٩٠٠خروج