چاپ        ارسال به دوست

اهمیت برنامه‌ریزی و هماهنگی برای استفاده حداکثری از ظرفیت رویداد اردبیل ۲۰۲۳/ تدوین راهبردهای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری ضروری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با بیان اهمیت برنامه‌ریزی و هماهنگی همه فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران به‌منظور استفاده حداکثری از رویداد اردبیل ۲۰۲۳، تدوین راهبردهای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان را ضروری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: باید از فرصت ایجادشده برای استان اردبیل با انتخاب به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۳، استفاده شود که با توجه به موهبت‌های خدادادی استان، برنامه‌ریزی و هماهنگی تمامی فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران در راستای استفاده بهینه و حداکثری از این فرصت اهمیت دارد.

وی ادامه داد: برای ایجاد جاذبه در راستای استفاده گردشگران، تدوین راهبردهای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان اردبیل ضروری بوده و همچنین با توجه به اهمیت و اولویت درآمدزایی حوزه کشاورزی و گردشگری در استان، لازم است بهره‌برداری‌های مناسبی از این حوزه‌ها انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل افزود: تسریع در تأمین زیرساخت‌ها، پاکسازی ورودی‌های شهرها، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از سوی رسانه‌های مختلف و صداوسیما در خصوص آماده بودن استان برای استقبال از گردشگران از جمله اقدامات ضروری برای استفاده بهینه از ظرفیت رویداد اردبیل ۲۰۲۳ است.

لزوم فعال‌سازی کمیته‌های هماهنگی زیرساخت‌های رویداد اردبیل ۲۰۲۳

میرجعفریان بیان کرد: فعال‌سازی کمیته‌های مختلف هماهنگی زیرساخت‌های رویداد اردبیل ۲۰۲۳ لازم بوده و باید نظارت بر روند ارائه خدمات در مجتمع‌های بین‌راهی، غذاخوری‌ها، رستوران‌ها، ناوگان حمل‌ونقل شهری و بین‌شهری و نیز کنترل بهداشت و نرخ آب‌های گرم سرعین و همچنین آموزش‌های مهمانداری، مورد توجه کمیته‌ها قرار گیرد.

وی تصریح کرد: زیباسازی معابر و ورودی‌های شهرهای استان اردبیل ضروری است و در حال حاضر طرح سامان‌دهی ۳ ورودی شهر اردبیل تهیه و تصویب شده و انتظار می‌رود اجرای آن از سوی شورا و شهرداری تسریع شود.

گفتنی است؛ در این نشست، اعضای حاضر اقدامات و برنامه‌های خود را در خصوص آمادگی برای استقبال از گردشگران تشریح کردند.

پایان پیام


١٤:٤١ - چهارشنبه ٥ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ٤١٠٧١    /    تعداد نمایش : ٣٥٦خروج