چاپ        ارسال به دوست

تقویت تولیدات صادرات‌محور در استان اردبیل ضروری است/ اهمیت معرفی قابلیت‌های صادراتی در رویداد اردبیل ۲۰۲۳

استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت صادرات و ظرفیت مرزی مناسب استان، تقویت تولیدات صادرات‌محور در استان اردبیل را ضروری دانست و گفت: باید رفع نیازمندی‌های حوزه صادرات از جمله معافیت‌های مالیاتی و معافیت ارزی صادرکنندگان پیگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان اظهار کرد: با توجه به ظرفیت مرزی بودن و تأثیر صادرات در آینده اقتصادی استان اردبیل، تقویت تولیدات صادرات‌محور در استان ضروری است.

وی افزود: در همین راستا باید رفع نیازمندی‌های حوزه صادرات از جمله معافیت‌های مالیاتی و معافیت ارزی صادرکنندگان پیگیری شود و همچنین توجه به استقرار شرکت‌های مدیریت صادرات در شهرک‌های صنعتی هم لازم است که در صورت آمادگی افراد دارای شرایط مورد نیاز، اخذ مجوز برای فعالیت آن‌ها پیگیری خواهد شد.

اهمیت معرفی قابلیت‌های صادراتی در رویداد اردبیل ۲۰۲۳

استاندار اردبیل تصریح کرد: معرفی قابلیت‌های اقتصادی و صادراتی در جریان برگزاری رویداد گردشگری ۲۰۲۳ در استان اردبیل مورد تأکید بوده و در خصوص نحوه برگزاری نمایشگاه معرفی توانمندی‌ها و قابلیت‌ها در داخل و کشورهای عضو اکو نیز لازم است برنامه‌ریزی‌های مورد نیاز انجام شود.

عاملی گفت: برای ایجاد زیرساخت ارتباطی ریلی بین استان اردبیل و جمهوری آذربایجان، پیگیری‌های مربوط به اخذ مجوز اتصال راه‌آهن از ایمیشلی جمهوری آذربایجان به تازه‌کند پارس‌آباد انجام شده و هماهنگی با این کشور همسایه و داخل کشور در حال اقدام است.

وی بیان کرد: محدودیت فعلی تردد مرزی زمینی با جمهوری آذربایجان از سوی این کشور و با دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اعمال شده است.

پایان پیام


١٦:١٣ - سه شنبه ٤ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ٤١٠٦٧    /    تعداد نمایش : ٣١٨خروج