چاپ        ارسال به دوست

بسترهای لازم برای احداث مسکن‌ ملی در سراسر استان اردبیل فراهم است/ تنظیم قرارداد ساخت برای بیش از ۵۷۰۰ واحد

معاون هماهنگی‌ امور عمرانی‌ استاندار‌ اردبیل گفت: بسترها و زیرساخت‌های لازم برای احداث مسکن ملی و صاحب‌خانه شدن اقشار بدون مسکن توسط دولت در سراسر استان اردبیل فراهم شده است.

به گزارش‌ پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در شورای مسکن استان گفت: بسترهایی چون زمین، تسهیلات بانکی، پروانه شهرداری و نظام مهندسی برای اجرای طرح ملی مسکن هماهنگ شده و باید این موارد به مردم اطلاع‌رسانی شود.

وی افزود: مشکل زمین برای متقاضیان در شهرستان اردبیل رفع شده و اجرای واحدهای ثبت‌نام شده این شهرستان در بهمن آغاز می‌شود و در سایر شهرستان‌ها هم مشکل زمین نداریم و حتی در برخی شهرستان‌ها متقاضیان می‌توانند برای احداث خانه ویلایی و یا ۲ واحده، از دولت زمین دریافت کنند.

معاون هماهنگی‌ امور عمرانی‌ استاندار‌ اردبیل بیان کرد: برخی دستگاه‌ها هم که خود دارای زمین هستند، می‌توانند از ظرفیت این زمین‌ها در راستای خانه‌دار کردن متقاضیان حوزه خود در قالب مسکن ملی استفاده کنند.

حمایت‌های لازم از مهاجرت معکوس روستاییان حاشیه‌نشین انجام می‌شود

میرجعفریان ادامه داد: در صورت مهاجرت معکوس روستاییان حاشیه‌نشین در شهرها به روستاهای خود با هدف اقامت دائم، حمایت‌های لازم در خصوص تأمین زمین و ارائه تسهیلات مسکن انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: بانک‌ها باید به تکالیف خود در خصوص پرداخت تسهیلات مسکت بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی اقدام‌ کرده و گزارش عملکرد خود را اعلام کنند.

ثبت‌نام مسکن ملی ادامه دارد/ تنظیم قرارداد ساخت برای بیش از ۵۷۰۰ واحد مسکونی

محبوب حیدری، مدیرکل راه‌و‌شهرسازی استان اردبیل هم در این نشست با اشاره به این‌که ثبت‌نام مسکن ملی، هم‌اکنون نیز در کلیه شهرستان‌ها امکان‌پذیر است، از ثبت‌نام ۹۷هزار و ۴۷۶ نفر در استان خبر‌ داد و گفت: از این تعداد ۳۳هزار و ۸۸۵ نفر تأیید نهایی شده و ۶هزار و ۴۶ نفر نیز وجه اولیه را واریز کرده‌اند.

حیدری بیان کرد: برای ۵هزار و ۷۱۴ واحد مسکونی در استان اردبیل قرارداد ساخت تنظیم شده و تعداد واحدهای دارای قرارداد مشارکت با بانک در استان نیز ۴هزار و ۵۶۱ واحد است.

پایان پیام


٢٣:١٥ - چهارشنبه ٢٨ دی ١٤٠١    /    شماره : ٤١٠٣٣    /    تعداد نمایش : ٤١٨خروج