چاپ        ارسال به دوست

معرفی دوران دفاع مقدس از ابعاد مهم جهاد تبیین است/ لزوم تلاش دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری باشکوه کنگره شهدا

استاندار اردبیل معرفی دوران ۸ ساله دفاع مقدس را از ابعاد مهم جهاد تبیین دانست و گفت: نسل جدید باید بدانند که ایران چگونه ۸ سال در مقابل قدرت‌های بزرگ ایستادگی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست ستاد کنگره ملی بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم تا نام، سبک رندگی و الگوهای رفتاری شهدا را حفظ کرده و آن را به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.

وی افزود: آزادگان و خانواده‌های شهدا بهترین روایتگر ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند و معرفی دوران ۸ ساله دفاع مقدس از ابعاد مهم جهاد تبیین است و نسل جدید باید بدانند که ایران چگونه ۸ سال در مقابل قدرت‌های بزرگ ایستادگی کرد.

استاندار اردبیل ادامه داد: همه ما مسؤولان در مقابل مردم وظایف بسیاری داریم و لازم است با الگو قرار دادن آرمان‌ها و اهداف شهدا، شبانه‌روزی و خالصانه برای رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم تلاش کرده و خادم واقعی مردم باشیم.

همه دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری باشکوه کنگره شهدا تلاش کنند

عاملی بیان کرد: جوانان سرمایه‌های کشور هستند و همه نهادهای مختلف، ایثارگران و آزادگان باید تلاش کنند تا پیشرفت ایران به دست جوانان که آینده کشور به دست آن‌ها خواهد بود، محقق شود.

وی تصریح کرد: هماهنگی کمیته‌های کنگره شهدا از جمله کمیته‌های شهرستان‌ها برای برگزاری باشکوه این مراسم دارای اهمیت بوده و باید در زمان باقی‌مانده تا برگزاری کنگره همه تلاش کنند تا این کنگره به نحو احسن برگزار شود.

استاندار اردبیل گفت: همه دستگاه‌های اجرایی به‌دلیل وظیفه ملی و مکتبی به این امر واقف هستند که باید برای برگزاری برنامه‌های شایسته و در شأن کنگره شهدای استان اردبیل تلاش کنند.

حضور شهدای گمنام فتنه اخیر را خاموش کرد

سردار غلامحسین محمدی اصل، فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل هم در این نشست اظهار کرد: در ایام شهادت حضرت زهرا(س) میزبان شهدای گمنام والامقام بودیم و این حضور شهدا فتنه اخیر را که از خارج از کشور و توسط دشمنان قسم‌خورده مدیریت می‌شد، خاموش کردند.

وی ادامه داد: از مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه استان اردبیل که در برنامه‌های تشییع و خاکسپاری شهدا بی‌بدیل و بی‌نظیر بودند، قدردانی می‌کنم اما عملکرد برخی مسؤولان و مدیران در راستای پیام و اهداف شهدا قابل قبول نیست.

محمدی اصل بیان کرد: امنیت و آرامش ایران اسلامی ثمره خون شهدا بوده و اگر جان‌فشانی و ایثار این شهدای عزیز نبود، بدون شک با توطئه دشمنان و کینه‌ای که آنان از نظام و ملت ایران دارند، کشور ما در وضعیتی همچون وضعیت کشورهای سوریه و افغانستان قرار می‌گرفت.

پایان پیام


٢٢:٣٤ - يکشنبه ٢٥ دی ١٤٠١    /    شماره : ٤١٠١٠    /    تعداد نمایش : ٣٢٧خروج