چاپ        ارسال به دوست

واحدهای نیمه‌تمام صنعتی استان اردبیل در قالب پروژه توازن صنعتی کشور تکمیل می‌شود

استاندار اردبیل با اشاره به اجرای پروژه توازن صنعتی با هدف اجرا، تکمیل و بهره‌برداری از واحدهای صنعتی اشتغال‌زا در کشور گفت: چندین واحد صنعتی بزرگ در حال اجرای استان اردبیل نیز در قالب این پروژه، از تسهیلات و مساعدت‌های وزارت صمت بهره‌مند می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سید‌حامد عاملی در نشست با مدیر پروژه توازن سرمایه‌گذاری وزارت صمت اظهار کرد: پروژه توازن صنعتی با هدف اجرا، تکمیل و بهره‌برداری از واحدهای صنعتی اشتغال‌زا در کشور اجرا می‌شود که چندین واحد صنعتی بزرگ در حال اجرای استان اردبیل نیز در قالب این پروژه، از تسهیلات و مساعدت‌های وزارت صمت بهره‌مند می‌شود.

وی افزود: ۱۵ واحد بزرگ صنعتی در استان اردبیل در حال اجرا بوده که تکمیل آن‌ها به اشتغال‌زایی بالایی منجر می‌شود که لازم است مساعدت‌های تسهیلاتی لازم از این واحدها برای سرعت‌بخشی به روند تکمیل در قالب پروژه توازن صنعتی و سرمایه‌گذاری انجام شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: اجرای واحدها و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی همواره گامی برای رشد بالای اقتصادی بوده که توجه به اجرا و تکمیل واحدهای بزرگ و حمایت از آن‌ها دارای اهمیت است.

عاملی بیان کرد: استانی شدن تأمین منابع برای واحدها در تسهیل مساعدت اهمیت داشته و در صورت موافقت وزارت صمت، می‌توان با ابلاغ سهمیه هر استان به بانک‌های همان استان، روند شناسایی و تزریق منابع به واحدها را سرعت بخشید.

اهمیت سرمایه‌گذاری‌ها در ایجاد اشتغال و ماندگاری اهالی مناطق

وی تصریح کرد: با توجه به وجود شهرستان‌های فاقد امکانات صنعتی در استان اردبیل، مساعدت وزارت صمت در راستای سرمایه‌گذاری‌های اشتغال‌زا در این شهرستان‌ها ضروری بوده که این سرمایه‌گذاری‌ها در ایجاد اشتغال و ماندگاری ساکنان مناطق تأثیرگذار است.

استاندار اردبیل گفت: در برخی شهرستان‌های استان، سرمایه‌گذارانی برای اجرای طرح‌های مناسب اقتصادی و صادرات‌محور فعال هستند که حمایت از این سرمایه‌گذاران در قالب پروژه توازن صنعتی و سرمایه‌گذاری ضروری به نظر می‌رسد.

گفتنی است؛ مهدی صادقی نیارکی، مدیر پروژه توازن سرمایه‌گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست از اجرای پروژه توازن سرمایه‌گذاری بر اساس اولویت‌های احصاشده در خصوص نبود سرمایه‌گذاری اشتغال‌زا در شهرستان‌های کشور خبر داد و با اشاره به ظرفیت‌های بالای شهرستان‌های استان اردبیل، خواستار پیشنهاد طرح‌های سرمایه‌گذاری برای مساعدت تسهیلاتی و حتی معرفی سرمایه‌گذاران شد.

پایان پیام


٢٣:٠٨ - سه شنبه ١٥ آذر ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٧٧٩    /    تعداد نمایش : ٣٣٦خروج