چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل:

متقاضیان احداث خانه ویلایی در برخی شهرها زمین رایگان دریافت می‌کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت رشد و ترقی برخی شهرهای کوچک در اجرای طرح جهش تولید مسکن، گفت: در برخی شهرها دولت نسبت به واگذاری زمین رایگان برای احداث خانه ویلایی اقدام می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در شورای مسکن استان گفت: در برخی شهرها دولت نسبت به واگذاری زمین رایگان برای احداث خانه ویلایی اقدام می‌کند و این زمین‌ها منحصرا برای احداث واحد مسکونی بوده و متقاضیان اجازه خرید و فروش آن را ندارند.

وی ادامه داد: این ظرفیت به غیر از مراکز شهرستان‌ها در سایر شهرها هم ایجاد شده و گامی برای حفظ جمعیت منطقه و یا مهاجرت معکوس اهالی آن است.

لزوم تأمین زمین برای کاربری‌های عمومی مورد نیاز در حاشیه واحدهای مسکونی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل افزود: در خصوص تأمین زمین برای کاربری‌های عمومی مورد نیاز در حاشیه واحدهای ویلایی جهش تولید مسکن نیز واگذاری زمین‌های دولتی با کاربری عمومی از سوی بنیاد مسکن به راه‌وشهرسازی ضروری است.

میرجعفریان تصریح کرد: بر سرعت‌بخشی به اجرای فونداسیون در برخی نقاط باقی‌مانده برای احداث واحدها لازم بوده و بانک‌ها باید توجه ویژه‌ای به تنظیم قراردادهای تسهیلات و تعیین تکلیف آن داشته باشند.

قرارداد احداث بیش از ۶هزار واحد جهش تولید مسکن تنظیم شده است

محبوب حیدری، مدیرکل راه‌وشهرسازی استان اردبیل نیز در این نشست اظهار کرد: تعداد کل ثبت‌نام‌کنندگان طرح جهش مسکن در استان اردبیل ۹۳هزار و ۳۵۱ نفر بود که متقاضیان نهایی ۳۲هزار و ۱۵۵ نفر و واریزکنندگان وجه نیز ۵هزار و ۹۰۴ نفر در اردبیل و ۳هزار و ۴۰۰ نفر در شهرستان‌ها هستند.

حیدری گفت: تعداد متقاضیان تخصیص پروژه شده در استان اردبیل ۵هزار و ۶۲۲ نفر و تعداد واحد دارای قرارداد ساخت در استان ۶هزار و ۷۹۸ واحد است.

پایان پیام


٢٣:٥٢ - چهارشنبه ١١ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٥٤٦    /    تعداد نمایش : ١٨٧خروج