چاپ        ارسال به دوست

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس:

منشأ حوادث اخیر در ایران، آمریکا است/ پایان وابستگی به غرب، دشمنان را خشمگین کرد

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس گفت: منشأ حوادث و اتفاقات اخیر در کشورمان، آمریکا است که با فریب و بازی دادن برخی افراد به‌دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی است که قطعا راه به جایی نخواهد برد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سید‌محمد حسینی در گردهمایی مردم اردبیل به‌مناسبت یوم‌الله ۱۳ آبان در مصلای اردبیل اظهار کرد: سرمنشأ حوادث اخیر در کشور، آمریکا است و همراهی و نقش‌آفرینی سفارتخانه کشورهای اروپایی و برخی افراد فریب‌خورده و افرادی که پشت تابلوی قومیت‌ها خود را پنهان کرده و فحاشی می‌کنند، نشان می‌دهد که دستورالعمل این کارها از قبل برنامه‌ریزی شده و به این‌ها القا می‌شود.

وی افزود: در بیانیه مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه به خوبی تعیین شده که این طرح از مدت‌ها قبل توسط سیا، موساد، سرویس اطلاعاتی انگلیس و آل‌سعود برنامه‌ریزی شده اما جمهوری اسلامی ایران درخت تنومندی است که با این بادها نخواهد لرزید و دشمن با این کارها راه به جایی نخواهد برد.

نظام اسلامی همواره شنوای برخی اعتراض‌ها بوده است

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس بیان کرد: نظام اسلامی همواره با برخی انتقادات و اعتراض‌ها همراه بوده و در سال‌های گذشته تجمع معلمان و کارگران را شاهد بودیم که مسؤولان نیز گوش شنوای این افراد بودند و تخریب اموال عمومی هم اتفاق نیفتاد اما بعد از گذشت ۵۰ روز از آشوب‌های اخیر که نیروهای نظامی و انتظامی خویشتن‌داری کرده‌اند، اتمام حجت انجام گرفته است.

حسینی با بیان این‌که دشمن در مقابل دستاورد‌های انقلاب اسلامی جنگ رسانه‌ای بزرگی را شروع کرده است، ادامه داد: افزایش تبادلات ایران با کشورهای همسایه و آمریکای لاتین در کنار پیشرفت و همگرایی ملت و قوای سه‌گانه و پایان وابستگی به غرب، باعث خشم دشمن شده است.

جهاد تبیین به خوبی انجام نشده است

وی با تأکید بر این‌که در جهاد تبیین به خوبی عمل نکرده‌ایم، گفت: هیاهوی رسانه‌های غربی اجازه نمی‌دهد که پیشرفت‌ها و دستاورد‌ها به‌صورت مناسب به گوش مردم برسد؛ در ۱۴ ماه گذشته اقدامات موثری در جهت افزایش رفاه و آسایش مردم انجام گرفته و رئیس‌جمهور با سفر‌های استانی به نقاط مختلف کشور به دنبال کاهش طبقات اجتماعی و افزایش عدالت در جامعه است.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با اشاره به فاجعه تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ(ع) گفت: داعش دست‌پرورده آمریکا است که هدفشان ایجاد ناامنی در ایران بوده و همیشه خشونت حداکثری را به‌کار گرفته و در حادثه تروریستی شاهچراغ نیز، داعش بدون توجه به زن، مرد و کوچک و بزرگ، جنایت‌هایی انجام داد.

مردم در صحنه و مسؤولان در خدمت مردم هستند

حسینی با تأکید بر این‌که آمریکا هرگز خیرخواه ملت ایران نبوده، گفت: سیاه‌پوستانی که در آمریکا مورد ظلم واقع می‌شوند، مردمی که در یمن و افغانستان و فلسطین به قتل رسانده می‌شوند، نشان می‌دهد آمریکا طرفدار حقوق بشر نیست و ملت ما در مقابله با دسیسه‌های دشمن باید بیش‌تر مراقبت کنند.

وی با بیان این‌که ما در جنگ نشان داده‌ایم که حریف همه دشمنان هستیم، بیان کرد: مردم در صحنه و مسؤولان در خدمت مردم هستند و با همت همه، این غائله نیز پشت سرگذاشته خواهد شد.

پایان پیام


١٧:١٥ - جمعه ١٣ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٥٣٤    /    تعداد نمایش : ١٤٧خروج