چاپ        ارسال به دوست

ارتقای وضعیت حوزه درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل یک ضرورت است/ اتخاذ تصمیماتی برای بهبود وضعیت درمان در شهرستان‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در نشست با مدیرعامل و معاونان سازمان تأمین اجتماعی کشور اظهار کرد: اردبیل جزو استان هایی است که از متوسط کشوری در زمینه درمانی پایین‌تر بوده که باید سازمان تأمین اجتماعی با اتخاذ تصمیمات تاثیرگذار در بخش درمانی و اقتصادی، از این مشکلات بکاهد.

وی افزود: با توجه به نبود سرمایه‌گذاری‌های مهم و تاثیرگذار از سوی شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) در استان اردبیل، توجه به مطالعه و اجرای سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی و تحول‌آفرین در استان دارای اهمیت است.

استاندار اردبیل ادامه داد: استان اردبیل نیازمند سرمایه‌گذاری‌های مهم از سوی شستا است و این سرمایه‌گذاری‌ها باید بتواند در رشد و توسعه اقتصادی منطقه تاثیرگذار باشد.

لزوم سرمایه‌گذاری هلدینگ‌های تأمین اجتماعی در استان اردبیل

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بیان کرد: توجه سازمان تأمین اجتماعی به تقویت بخش درمان استان اردبیل و ارتقای این بخش به متوسط کشوری یک ضرورت است.

وی گفت: توجه به سرمایه‌گذاری از سوی هلدینگ‌های تأمین اجتماعی نیز در استان اردبیل لازم بوده و استان و نمایندگان آماده همکاری در این راستا و ورود شستا به سرمایه‌گذاری‌های معدنی و نفت و گاز هستند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شستا در حوزه‌هایی که سودآوری و نفع اقتصادی برای استان اردبیل دارد، مطالعات لازم را انجام و زمینه اجرا را فراهم آورد.

اتخاذ تصمیماتی برای بهبود وضعیت درمان در شهرستان‌ها

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور نیز در این نشست اظهار کرد: با توجه به ارزیابی و مشاهده حضوری از شهرستان‌های استان اردبیل و احصا نیازمندی‌های آنان، محرومیت درمان در شهرستان‌ها مشهود است که تصمیماتی اتخاذ شده تا بتوانیم توسعه کمی و کیفی در این راستا داشته باشیم.

وی افزود: اختصاص ۳میلیارد تومان تا ۲ هفته آینده برای تأمین زمین و یا مکانی برای درمانگاه گرمی و ۳میلیارد تومان برای طراحی و اقدام اولیه برای اجرای درمانگاه بیله‌سوار از جمله برنامه‌های تأمین اجتماعی در توسعه و ارتقای وضعیت درمانگاه‌های استان اردبیل است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور ادامه داد: تأمین نیروی انسانی و تجهیز و توسعه تخت‌های بیمارستان ارس پارس‌آباد از ۴۶ به ۹۶ تخت نیز از دیگر برنامه‌های درمانی در استان اردبیل است.

موسوی گفت: با توجه به وجود امکانات‌ و تجهیزاتی چون سی‌تی‌اسکن در بیمارستان پارس‌آباد، تجهیزات دیگر مورد نیاز در این مرکز درمانی تأمین و ایجاد شعبه بیمه پارس‌آباد نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: در خصوص ایجاد درمانگاه تخصصی در مشگین‌شهر نیز ۲ روش پیشنهاد شده که بررسی و یکی از موارد اجرا می‌شود و احداث درمانگاه خلخال نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور تصریح کرد: با توجه به نیازمندی برای نیروهای پزشک متخصص در درمانگاه‌ها، خواستار همکاری علوم پزشکی در این راستا هستیم.

انتهای پیام


١٧:٠٨ - پنج شنبه ١٣ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٤٠١١٠    /    تعداد نمایش : ١١١خروج