چاپ        ارسال به دوست

تصمیمات بزرگ با همدلی، همراهی و عزم جمعی قابل انجام است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، رضا قاسمیان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان اظهار کرد: حل بیماری‌های اقتصادی کشور در مرحله اول نیازمند شجاعت دولت و در مرحله بعدی نیازمند پشتیبانی و حمایت مردمی است و در این میان همگان باید در جراحی اقتصادی در کنار مسؤولان باشند.

وی به شرایط فعلی اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی که کشور با تصمیمات مهم اقتصادی مواجه است و در مسیر اصلاحات اقتصادی قرار گرفته است امیدآفرینی و اعتمادسازی از وظایف اصلی روابط عمومی‌ها است که باید در دستگاه‌های اجرایی مورد توجه باشد.

ایجاد اعتماد و امید و کاهش بار روانی جامعه با نقش‌آفرینی روابط عمومی‌ها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل ادامه داد: روابط عمومی‌ها به‌عنوان معماران افکار عمومی نقش اصلی را در همراهی و یاری‌رسانی دولت‌ها دارند و در شرایط کنونی جامعه، هر قلم و قدم روابط عمومی‌ها می‌تواند با ایجاد اعتماد و امید از بار روانی موجود در جامعه بکاهد.

قاسمیان نقش تاثیرگذار روابط عمومی‌ها را در قلب و ذهن جامعه یادآور شد و بیان کرد: تصویرسازی اذهان مردم به عهده روابط عمومی‌ها است و زمینه تحقق اهداف و آرمان‌هایی که دولت در کشور به‌دنبال آن است به دست روابط عمومی‌ها اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: روابط عمومی‌ها باید به این باور برسند که جنگ جهانی هیچ‌گاه به پایان نمی‌رسد و گرچه از جنگ‌های سخت و ویرانی‌های فیزیکی عبور کرده‌ایم اما همچنان در جریان جنگ‌های نرم قرار داریم که مستقیما با روح و روان و اذهان جامعه سروکار دارند.

نقش روابط عمومی‌ها در خنثی‌سازی توطئه‌های روانی بدخواهان و دشمنان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: در این راستا هر قدر روابط عمومی‌ها دارای ذهن خلاق و قوی باشند در ارائه گزارش نیز قوی‌تر عمل کرده و ابزار مهم خنثی‌سازی توطئه‌های روانی بدخواهان و دشمنان را خواهند داشت.

قاسمیان با اشاره به این‌که روابط عمومی فعال در تصمیم‌سازی‌ها نیز نقش دارد، اظهار کرد: بازخوردگیری و گزارش بازخورد، فعال نگه‌داشتن مدیر و دستگاه اجرایی و کشف خلاهای سیستم از ویژگی‌های اصلی روابط عمومی فعال است که نباید از آن غفلت شود.

وی افزود: باید از ظرفیت‌های موجود رسانه‌ای در کشور برای تلطیف فضا استفاده کرده و روابط عمومی‌ها به‌عنوان بازوان اصلی اطلاع‌رسانی در کشور نقش اصلی و اساسی خود را در این زمینه ایفا کنند.

اهمیت جهاد تبیین در تحقق برنامه‌های مهم اقتصادی دولت و همراهی افکار عمومی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نمونه این التهاب روانی را در تامین نان اعلام کرد و گفت: با وجود این‌که در کشور هیچ‌گونه کمبود آرد و نان وجود ندارد اما جو روانی سبب شده تا مردم به تکاپوی غیرلازم برای تهیه نان بیفتند و جریان طبیعی تامین نان مختل شود.

قاسمیان بیان کرد: ارائه اطلاعات و تحلیل روشن، دقیق و شفاف به مردم در زمینه مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها قطعاً با استقبال مردم مواجه شده و باعث موفقیت طرح می‌شود و از طرفی هیچ یک از نخبگان اقتصادی آگاه کشور مخالف این طرح نیستند و همه اضلاع نظام و نخبگان و اقتصاددانان برای اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها و جراحی اقتصادی اتفاق نظر دارند.

وی از فعالان رسانه‌ها، نخبگان، روحانیون، اساتید، فرهنگیان و سایر اقشار جامعه خواست در راستای تحقق برنامه‌های مهم اقتصادی دولت و همراه‌سازی افکار عمومی با این برنامه‌ها به جهاد تبیین پرداخته و روشنگری کنند.

انتهای پیام/


٠٨:٥٨ - پنج شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٥٧٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٦خروج