چاپ        ارسال به دوست

مشکلی در تأمین روغن خوراکی استان اردبیل ایجاد نمی‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در بازدید از واحدهای شهرک صنعتی یک و دو اردبیل اظهار کرد: کارخانه روغن ناب اردبیل مجددا به چرخه تولید بازگشته و در حال حاضر به شکل روزانه محصولات روغن خوراکی اعم از روغن نباتی، روغن سرخ‌کردنی و روغن ساده تولید می‌کند و پخش محصولات این کارخانه در سطح استان آغاز شده است.

وی افزود: در حال حاضر کارخانه روغن ناب اردبیل با تولید ۵۰ تن در روز فعال بوده و در سطح کشور روغن خام مورد نیاز کارخانجات تامین شده است و سهمیه اولیه استان اردبیل ۲۰۰ تن روغن خام در حال حمل به استان بوده و ۳۰۰ تن روغن خام نیز در آینده به استان اردبیل اختصاص می‌یابد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: باتوجه به تصمیمات اتخاذشده دولت در رابطه با مردمی‌سازی یارانه‌ها، یکی از اقلام مشمول، روغن خوراکی است که با توجه به تخصیص ۵۰۰ تن روغن خام در طی دو مرحله به استان اردبیل و اختصاص بیش از یک هزار و ۶۰۰ تن روغن خوراکی از کارخانجات دیگر استان‌ها به استان، در تأمین روغن خوراکی مردم استان اردبیل هیچ‌گونه مشکلی نخواهیم داشت.

هیچ‌گونه کمبودی در تأمین اقلام اساسی پیش رو نداریم

عاملی بیان کرد: باتوجه به اقدامات لازم انجام‌یافته توسط دولت و مسؤولان استانی، در رابطه با تأمین دیگر اقلام اساسی مورد نیاز مردم، هیچ‌گونه کمبود و مشکلی پیش رو نداریم و از عموم مردم استان تقاضا داریم از خرید غیرمتعارف و بیش از میزان نیاز خود پرهیز کنند.

وی گفت: یکی از مجموعه‌های صنعتی فعال استان اردبیل، کارخانه تولید محصولات برق ساختمانی و قطعات موتورسیکلت بوده که با اشتغال‌زایی ۵۰۰ نفر در مجموعه، خانه و مراکز خاصی همچون زندان اردبیل، کمک شایانی به وضعیت معیشتی خانواده‌های زندانیان کرده است.

استاندار اردبیل افزود: مجموعه تولید مصالح ساختمانی در شهرک صنعتی یک اردبیل که محصولات تولیدشده آن به کشورهای همسایه صادر می‌شود، مشکلاتی در رابطه با منابع و تعهد ارزی و مشکلات بانکی داشته که تصمیمات لازم جهت رفع این مشکلات اتخاذ شد.

عاملی اظهار کرد: مجموعه دیگر صنعتی اردبیل که در حوزه آسانسور و پله برقی فعالیت خواهد داشت، هم‌اکنون در حال ساخت زیربناهای کارخانه است که این مجموعه، به‌عنوان اولین مجموعه کشور صفر تا صد پله برقی را در کشورمان تولید خواهد کرد.

لازم به ذکر است؛ سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل با همراهی اعضای ستاد تسهیل تولید استان، از ۵ واحد تولیدی شامل ابزار سبلان، مهام صنعت بهپارس، آسانسور رحیم‌زاده، آذرساروج سبلان و روغن ناب اردبیل بازدید و ضمن گفت‌وگو با تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران، مسائل و مشکلات این ۵ واحد در زمینه‌های تسهیلات، مواد اولیه، بدهی ارزی و... را به‌صورت میدانی بررسی و پیگیری کرد و همچنین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز در جریان این بازدید برگزار شد.

انتهای پیام/


٢٠:٣٧ - چهارشنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٥٦٦    /    تعداد نمایش : ٨٤خروج