چاپ        ارسال به دوست

در سفر وزیر راه و شهرسازی به جمهوری آذربایجان مطرح می شود:

حمل‌ونقل و ترانزیت از جمله بارانداز ریلی پارس آباد و گمرک بیله سوار و پیگیری پروژه‌های زیرساختی مشترک دو کشور

در سفر وزیر راه و شهرسازی به جمهوری آذربایجان که استاندار اردبیل نیز ایشان را همراهی می کند، حمل‌ونقل و ترانزیت از جمله بارانداز ریلی پارس آباد و گمرک بیله سوار و پیگیری پروژه‌های زیرساختی مشترک دو کشور از موارد مورد بحث و مذاکره بین ایران و جمهوری آذربایجان خواهد بود. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی،استاندار اردبیل به همراه وزیر راه و شهرسازی کشورمان و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان به شهر فضولی جمهوری آذربایجان وارد شدند.

 هیئت  اقتصادی کشورمان با مقامات عالی رتبه آذربایجان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

هیات ایرانی در بدو ورود مورد استقبال شاهین مصطفی اف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان قرار گرفت.

سید عباس موسوی سفیر کشورمان، بازدید از طرح‌های عمرانی مناطق آزاد شده " فضولی – زنگیلان و هورادیز" و نهایی کردن طرح‌های ارتباطی و حمل و نقلی، گفتگو و تفاهم در بخش‌های سرمایه گذاری طرح‌های مشترک را مهمترین برنامه‌های نشست‌های دو کشور اعلام کرد.

دیدار با رئیس جمهور، معاون نخست وزیر و وزیر ارتباطات جمهوری آذربایجان از دیگر برنامه‌های این سفر ۲ روزه خواهد بود.

این هیئت به منظور پیگیری توسعه روابط دوجانبه بین ایران و جمهوری آذربایجان به ویژه تسهیل ترانزیت و تردد ناوگان تجاری از قلمرو یکدیگر صبح دوشنبه عازم این کشور شدند.

مذاکرات دوجانبه با مقام‌های جمهوری آذربایجان برای توسعه همکاری‌های بین دو کشور در زمینه‌های حمل‌ونقل و ترانزیت از جمله بارانداز ریلی پارس آباد و گمرک بیله سوار و پیگیری پروژه‌های زیرساختی مشترک دو کشور، مهمترین دستور کار این سفر است.

مقرر شده در این سفر ضمن دیدار با «الهام علی‌اف» رییس جمهوری آذربایجان، «شاهین مصطفی‌یف» معاون نخست وزیر و «رشاد بنی‌یف» وزیر حمل و نقل و توسعه دیجیتال، پیرامون پروژه احداث پل مشترک جاده‌ای روی رودخانه آستاراچای و تسهیل و تسریع در ترانزیت و تردد ناوگان تجاری دو کشور از قلمرو یکدیگر مذاکراتی انجام شود.

همچنین بازدید از پروژه بارانداز ریلی و بازدید از مسیر‌های ترانزیتی مورد نظر از جمله برنامه‌های مقامات کشورمان در سفر به همسایه شمالی است.


٢٣:٤٩ - دوشنبه ٤ بهمن ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٨٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٠خروج