نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > اجرای پایاب سد خداآفرین اقدام بی نظیر بخش آب و کشاورزی استان است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

اجرای پایاب سد خداآفرین اقدام بی نظیر بخش آب و کشاورزی استان است

استاندار اردبیل گفت: اجرای شبکه پایاب سد خداآفرین در استان اقدام بی سابقه در حوزه آب و کشاورزی بعد از انقلاب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل اکبر بهنام جو در بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه از پایاب سد خداآفرین تصریح کرد: این اقدام در سایه همدلی و هماهنگی مسوولان ملی و استانی ونمایندگان مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی محقق شده است.

وی با بیان اینکه مردم قدرشناس اقدامات مسوولان در اجرای این پروژه هستند، افزود: این پروژه با اعتباراتی که از سال ۹۴ تا کنون  گذاشته شده اجرا شده که ۴۵ هزار هکتار اراضی دیم به آبی تبدیل می شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۹۲ درصد از عملیات اجرایی آین پروژه انجام شده و ۱۱ هزار هکتار زیر کشت رفته است.

بهنام جو گفت: در حوزه استان اردبیل نزدیک دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان علاوه بر اعتبارات هزینه شده در آذربایجان شرقی، برای این پروژه هزینه شده است.

 وی کل اعتبار هزینه شده برای این پروژه را بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این پروژه حدود هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان  کسری اعتبار دارد که ۵۰۰ میلیارد تومان آن با عنایت ریاست سازمان برنامه و بودجه و مابقی از محل فروش اراضی تامین می شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه این پروژه در سالجاری به اتمام می رسد، اظهار کرد: اجرای این پروژه نشان دهنده برنامه ریزی مسوولان بوده و موجب امید آفرینی و افزایش مشارکت مردم در انتخابات است.

بهنام جو  پایاب خداآفرین را از جمله پتانسیل های احیا شده در منطقه عنوان کرد و گفت: سد عمارت نیز بزرگترین ظرفیت سد منطقه شمالغرب و اردبیل  با ۱۷۰ میلیون متر مکعب است که نزدیک به ۴۵۰ میلیارد تومان برای اجرای آن هزینه شده که به قیمت الان هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.

وی افزود:  ۷۰ میلیارد تومان هم تامین اعتبار مجدد شده که برای ادامه اجرای آن هزینه می شود.

بهنام جو تصریح کرد: در حوزه سدهای دیگر هم وضع به همین منوال است و پایاب سد سبلان که از ۱۳ سال پیش مسکوت مانده بود، ۶۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ برای آن تامین شده است.

 وی گفت: اختصاص اعتبار پایاب سد گیوی به مبلغ ۲۲۰ میلیارد تومان، سد عنبران و تازه کند از دیگر پروژه های مشابه است که اقدامات مهمی در آن ها انجام شده است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: باید اطلاعات اقدامات انجام گرفته به مردم انتقال داده شود و مردم بدانند که در ادوار مختلف دولت ها بهتر از قبل به جهت مهیاتر شدن زیرساخت ها عمل می کنند.

بهنام جو تزریق اعتبار هزار میلیارد تومانی برای راه اهن در سال گذشته را از جمله اقدامات مهم توسعه ای در استان عنوان کرد که با حمایت های سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.

استاندار اردبیل افزود: راه اهن اردبیل _ میانه امسال به اتمام می رسد و با تلاش و پیگیری نمایندگان راه آهن اردبیل _ پارس آباد هم ردیف اجرایی پیدا کرده است.

وی بیان کرد: مطالعات راه آهن پارس آباد از چند سال قبل آغاز شده  و مصوب شده است.

بهنام جو به تصویب اجرای بارانداز  در شمال استان  اشاره کرد و گفت: اجرای این بارانداز در دولت تصویب شده و با کشور آذربایجان هم چندین جلسه برگزار و نقشه ها قطعی شده که تا دو سه هفته آینده مصوبات آنجا هم اخذ خواهد شد.

 وی به اقدامات دیگر توسعه ای در بخش کشاورزی در استان اشاره کرد و افزود: بزرگترین گلخانه در پارس آباد در حال اجرا است و این در حالی است که در سال ۹۲ حدود  ۱۲ هکتار گلخانه در استان داشتیم کهالان به ۱۲۰ هکتار  رسیده و ۳۵۰ هکتار هم در دست احداث است.

 بهنام جو با بیان اینکه در استان اقدامات زیریاختی و توسعه صنعت و تولید سرعت گرفته ،کسب رتله اول پروانه بهره برداری صنعتی را مصداق این اقدامات دانست.


٢٣:١٠ - پنج شنبه ٢٠ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٥٧٨    /    تعداد نمایش : ٥٢٠خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠