نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > محیط زیست میراث ارزشمند گذشتگان و تاریخ است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل:

محیط زیست میراث ارزشمند گذشتگان و تاریخ است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: محیط زیست میراث ارزشمند گذشتگان و تاریخ است و باید با صیانت و نگهداری شبانه روزی این میراث را به آیندگان تحویل دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، فرزاد قلندری در مراسم هفته محیط زیست و پنجاهمین سالروز تاسیس سازمان حفاظت محیط زیست در محل دریاچه نئور اظهار کرد: هفته محیط زیست بهانه ای برای ایجاد تحول در رفتارهای زیان آور برخی افراد در محیط زیست و آگاه کردن عموم جامعه برای چگونه صیانت کردن این نعمت و میراث ارزشمند است.

وی با تاکید بر اینکه توانمند کردن مردم جهت حفظ محیط زیست و تبدیل آنها به فعالان زیست محیطی باید در اولویت قرار گیرد گفت:ارتقای بینش جامعه در راستای حفاظت از محیط پیرامون خود با نقش محوری ngo های زیست محیطی و ترویج مشارکت مردم برای این منظور باید جز الویت ها باشد.

قلندری با بیان اینکه محیط زیست از نعمت های ارزشمند خداوند متعال است، افزود: ازاین نعمت خدادادی و موهبت الهی باید به شکل صحیح و اصولی بهره برداری شود تا از این میراث گرانقدر آیندگان نیز بتوانند بهره مند شوند.

معاون عمرانی استاندار اردبیل تصریح کرد:یکی از شاخص های توسعه ای هر جامعه داشتن محیط زیست سالم بوده و هر گونه اقدام برای توسعه و رشد اقتصادی باید در نظر گرفتن الزامات و ملاحظات زیست محیطی و بایدها ونبایدهای آن انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه حفاظت محیط زیست وظیفه همگانی است افزود: استانداری اردبیل جهت صیانت از شعارهای محیط زیست برای تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از هیچگونه همکاری با این سازمان دریغ نمی کند چرا که حفاظت از محیط زیست به منزله نگهداری و حفاظت از محل زندگی هر فرد است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل ضمن تبریک پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای محیط بان که جان خود را در راه حفظ و نگهداری این میراث ارزشمند گذاشتند گرامی می دارم و از تلاش و زحمات تمامی عوامل و مدیرکل این اداره کل تقدیر و تشکر می کنم.


٠٩:٥١ - چهارشنبه ١٩ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٥٦٨    /    تعداد نمایش : ٣٦٣خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠