چهارشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٣
اوقات شرعی
نظرسنجی
اين سايت تا چه اندازه به هدف خود كه همانا اطلاع رساني سريع و صحيح مي باشد نزديك است؟

عالي
خوب
متوسط
ضعيف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4487
 بازدید امروز : 165
 کل بازدید : 1812571
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.1885
حمام سنگی

حمام سنگي گيوي

حمام سنگي گيوي در مركز شهرستان كوثر در دل غاري در اين شهر واقع شده و علاوه بر استفاده شهروندان به عنوان جاذبه اي گردشگري براي اين شهرستان محسوب مي شود .حمام سنگي گيوي در قسمت شرق اين شهر و به فاصله 300متري از انتهاي حوزه خدماتي شهرداري واقع شده است. اين حمام در دامنه كوه بصورت غاري تعبيه شده واز تاريخچه تعبيه آن اطلاعات موثقي در دست نيست. فضاي استحمام دراين محوطه از طريق كندن سنگ ها فراهم شده وتمامي فضاي آن پوشيده از سنگ طبيعي مي باشد.

 

 

دراين فضاي طبيعي كوچك 40 متر مربعي آب در 3نقطه از آن با درجه حرارت هاي متفاوت تراوش مي كند . اگر چه دماي آب به بيش از 20 درجه نمي رسد واستحمام مرحله اول چندان خوشايند نيست ولي به محض مرطوب شدن تمام بدن استفاده از آب آنقدر دلچسب وآرام بخش مي باشد كه ترك آن براي استفاده كنندگان مطلوب نمي باشد.

دراين فضا آثار تصنعي بچشم ديده نمي شود و بجز درب فلزي ورودي آن ، درون آن اعم از حوضچه ها وآبريز طبيعي مي باشد .قسمتي از طاق اين حمام در هنگام احداث جاده گيوي به خلخال براثر ريزش سنگ فروريخته وبعداً توسط عده اي از اهالي بوسيله سنك طاقكاري وترميم شده است. استحمام با آب آن آنقدر پوست وموي انسان را نرم ولطيف مي كند كه با هيچ فرآورده هاي بهداشتي امروزي قابل مقايسه نيست واستحمام با آن بصورت رايگان ومتولي خاص ندارد ورسيدگي به بهداشت محوطه تعميرات در موقع لزوم با همكاري عده اي از اهالي صورت ميگردد. به رغم وجودحمام درمنازل مردم،اهالي اين حمام را تنهايادگار برجاي مانده ازپدران ومادران خود مي دانند وبااستحمام درآن يادگذشته هاي شيرين را زنده مي كنند.


 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٣