پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٤٠٣
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
شهید شهرام جعفری

 

نام: شهرام

نام خانوادگی: جعفری نوده

نام پدر: ساسان

تاریخ تولد: 1341/11/01

تاریخ شهادت: 1362/12/08

محل شهادت: جزیره مجنون


زندگینامه:

 

در یک خانواده ی ساده کشاورز روستائی از پدری به نام ساسان جعفری و مادری بنام طراوت منتخبی در روز یکم بهمن ماه سال 1341 اولین مولود خانواده بنام شهرام جعفری پا به عرصه حیات گذاشت.

وضع خانواده از نظر اقتصاد و در آمد بسیار ناچیز بود و امرار معاش فقط از مقدار اندک کشت گندم که تکافوی روزی سالانه می کرد، تأمین می شد و بقیه نیازهای خانواده از خورد و خوراک تا سایر لوازم از دامداری چند رأس گوسفند و بز و گاو تهیه می شد.


وصیتنامه شهید:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

"ولا تموتن الا و انتم مسلمون  "... ودر راه خدا كه شما مسلمانيد.(قرآن كريم)

به نام خدایی که رحمان و رحیم است . (رحمان) به تمام موجودات اما( رحيم )فقط براي صالحان ،به كسانيكه طريقه جاودانه زيستن را آموخته و با الهام از احكام الهي (قرآن مجيد) و تحقق بخشيدن به آرمانهاي الله و اولياء الله قدم در جاي پاي امير مومنان خويش نهادند و ايمان به روز رستاخيز آوردند. با سلام و درود بيكران بر قائم آل محمد و منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج) و سلام بر پيشگاه مبارك فرزند خلف امام حسين (ع) و ادامه دهنده راه رسول اكرم(ص) ، امام خميني(روحي له الفدا) و درود بيكران بر شهداي گرانقدر جمهوري اسلامي به خصوص شهداي جنگ تحميلي كه با خون سرخ خويش راه سرخ انبيا( عليهم السلام) را تداوم بخشيدند، و سلام بر پيشگاه مبارك امت الهي ايران كه با مقاومت و ايثار خويش رهايي بخش بودن اسلام ، اين مكتب با خون احيا شده را اثبات نمودند. اما خدايا تو خود شاهدي كه لايق شهادت نيستم اما اميدوارم كه به فضل خويش نصيبم نمايي . علي هذا جهت انجام تكليف شرعي قلم بر روي كاغذ نهاده و خواستم وصايايي چند معروض نمايم . آنچنان كه از آيه ذكر شده در بالا مشخص است مسلمان بايستي تسليم باشد ، تسليم قوانين اسلام كه اگر چنين باشيم بايد مطيع محض قرآن باشيم كه مي فرمايد:" قل ان كنتم تحبون الله فاتبعوني يحببكم الله فاغفر لكم ذنوبكم والله غفور رحيم"، اي رسول خدا بگو اگر مي گوييد خدا را دوست مي داريد پس اطاعت كنيد از من تا خدا شما را دوست بدارد و گناهانتان را بيامرزد . كه مصداق عيني حضرت رسول اكرم (ص) و قرآن مجسم در اين زمان ، امام امت خميني كبير مي باشد.

فلذا بر هر مسلماني واجب است كه مطيع امام و پيروان امام باشد تا بتواند به آيه فوق عامل باشد . اطاعت كنيد از امام كه شكر نعمت است وگرنه خداوند نعوذ با لله بر ما مسلمانان عذاب نازل مي نمايد . عزيز و گرامي داريد خانواده معظم شهدا و معلولين را كه به حق وارثان اين انقلاب هستند. بر امام حسين(ع) گريه كنيد كه شما را از آتش دوزخ رهايي مي نمايد . به فكر زيارت امام حسين(ع) باشيد كه در روز قيامت حضرت رسول با زوار امام حسين (ع) مي آيد.

 

منو اصلی
لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٤٠٣