پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٤٠٣
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
آبشار دیز

آبشار دیز در بخش خورش رستم

آبشاری بسیار زیبا 1150 متر بالاتر از سطح دریا، در دل خلخال، فضایی بسیار زیبا و لذت بخش که زیباییش روح آدم را صفا می دهد.

هنگامی که از پایین دست روستای کجل و به سمت آبشار حرکت می کنیم از همان ابتدا زیبایی خیره کننده محیط ما را متحیر می کند. گل ها، درختان و طبیعت زیبای خلخال. از دور آبشار دیز را می بینیم. آبشاری که با ارتفاع بیشتر از 50 متر از میان یک تنگه که تاج آن خود را جلو کشیده به درون دره ای زیبا می ریزد.

این آبشار پس از فروریختن از آن بلندی در بستر جویباری دلفریب به حرکت در می آید و این آرامشش پس از سقوط، طراوات و شادابی آنجا را هزاران برابر می کند. به سمت آبشار حرکت می کنیم. به دلیل نوع خاصه تنگه می توانیم تا دقیقا زیر آبشار برویم و پشت آن قرار بگیریم و از قطراتی که بر صورت و بدنمان می پاشد لذت ببریم. جایی که مردم روستا یک صفحه فلزی قرار داده اند تا بتوانند آب را به سمت محلی که می خواهند هدایت کنند.

بعد از لذت بردن از این فضا و این آبشار زیبا اگر کمی وقت داشته باشیم و در اطراف آبشار بچرخیم می توانیم از باغات عظیم و زیبایی که آبشار را احاطه کرده اند لذت برده و اگر خوش شانس باشیم از چشمه های فصلی و دائمی متعدد اطراف آن گلویی تازه کنیم.

منو اصلی
لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٤٠٣