دوشنبه ١٤ اسفند ١٤٠٢
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
اخبار > بازار قدیمی خلخال احیا می شود


  چاپ        ارسال به دوست

بازار قدیمی خلخال احیا می شود

احمد قنبری  در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری خلخال گفت: در سال جاری ۱۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای احیا و بازسازی راسته بازار پایین ،بالا ،بازار ابوذر غفاری و همچنین اجرای پروژه بهسازی بافت فرسوده بازار تخصیص یافته است.

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال گفت: عملیات اجرایی احیا و بازسازی بازار قدیمی این شهر با استفاده از اعتبارات ستاد بازآفرینی پایدار شهری اجرایی می‌شود.

وی اظهارداشت: اعتبار یاد شده در اختیار شهرداری خلخال قرار گرفته تا برای اجرای این پروژه که از سال‌ها پیش یکی از خواسته‌های به حق بازاریان ساکن در بازار قدیم و بافت فرسوده شهر است، هزینه شود.

 معاون فرماندار خلخال گفت: اجرای طرح‌های مربوط به ستاد بازآفرینی پایدار شهری با هدف ارتقای سطح زندگی حاشیه‌نشینان و اهالی ساکن در بافت‌های فرسوده شهری از اولویت‌های کاری ستاد بازآفرینی پایدار شهری و شهرداری خلخال است.

قنبری افزود: با توجه به پیگیری مستمر مجموعه شهرداری و اعضای شورای اسلامی خلخال در خصوص پروژه‌های ستاد بازآفرینی شهری، نسبت به جذب ۱۱ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته برای این طرح  هفت میلیارد ریال آن جهت تملک املاک و اراضی در اختیار اشخاص و چهار میلیارد ریال نیز برای اجرای اجرای سنگفرش بازار ابوذرغفاری اقدام می‌شود.

او بیان کرد: برغم اینکه خلخال به عنوان نخستین شهر پیشتاز استان اردبیل در فراهم کردن مقدمات اجرای این طرح است ، ولی به علت تعلل برخی از دستگاه‌های اجرایی در برآورد هزینه‌های آن آغاز عملیات اجرایی این طرح ملی اندکی با تاخیر از امسال شروع می‌شود.

معاون فرماندار خلخال افزود: با اجرای طرح بازآفرینی پایدار شهری زندگی اهالی ساکن در سکونتگاه‌های غیررسمی ، بافت فرسوده و حواشی شهر خلخال نمود بهتری خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه دولت اعتبارات موردنیاز برای ارتقای سطح زندگی اهالی ساکن در سکونتگاه‌های غیررسمی را از منابع اعتباری مختلف تامین می‌کند، اظهارامیدواری کرد با اجرای درست این طرح در خلخال با همکاری شهرداری و دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد بازآفرینی شهری ، این طرح در زندگی اهالی ساکن در حواشی شهر بطور علنی آثار مثبت خود را نشان دهد.


١٠:٥٥ - چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٥٢٩    /    تعداد نمایش : ٦٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مسیب پاساپور

بخشدار شاهرود

لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ١٤ اسفند ١٤٠٢