نقشه سایت|صفحه اصلی|تماس با ما|نظرسنجی
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
دوشنبه ٢٠ آذر ١٤٠٢
اخبار > سمن ها می توانند در برگزاری انتخابات مشارکت کنند


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار:

سمن ها می توانند در برگزاری انتخابات مشارکت کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: طبق اساسنامه ماهیت سازمان های مردم نهاد غیر دولتی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی است اما به عنوان افراد بی طرف می توانند در برگزاری انتخابات فعالیت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهروز ندایی در نشست با جمعی از اعضای سازمان های مردم نهاد استان اردبیل اظهار کرد: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزاری هر گونه جلسات هم اندیشی و همایش جریانی با حضور افراد سیاسی و کاندیداهای احتمالی از سوی NGOها منع قانونی دارد.

وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی طبق اساسنامه سمن ها می توانند کارهای خود را برون سپاری کنند افزود: در حال حاضر برای توانمند سازی حاشیه شهری اعتبار خوبی پیش بینی شده که در آینده این موارد به تمامی شهرها گسترش می یابد.

ندایی مطالبه گری را ماهیت دیگر  تشکلهای مردم نهاد بر شمرد و اظهار کرد: سمن ها باید در حوزه های حمایت  از آثار تاریخی، محیط زیست، بهداشت محیط ،آسیب های اجتماعی و فرهنگی با برگزاری همایش و کنفرانس ها مطالبه گری کنند.

این مسئول رتبه اردبیل را در مسایل آسیب های اجتماعی پایین تر از ۲۵ اعلام کرد و گفت:استان اردبیل یکی از استان های امن است و در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، فرهنگی گام های موثری برداشته شده است که نمونه آن اردبیل به عنوان پایلوت در توانمند سازی حاشیه و محلات کم برخوردار انتخاب شده است.

معاون سیاسی استاندار اردبیل استفاده از تمام ظرفیت ها را برای تشکل های مردم نهاد پیشنهاد کرد و افزود: سمن هایی که به نوعی اعتبار به عنوان حمایت دریافت می کنند باید اموزش محور باشند و برای افزایش امید به زندگی و کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنند.

بهروز ندایی گفت: سازمان های مردم نهاد باید از ظرفیت افراد متخصص در حوزه های مختلف جهت توانمند سازی نیروهای خود برای پیشگیری از بزهکاری ها و آسیب های احتمالی استفاده کنند.

در این جلسه تعدادی از مسئولان سمن ها مشکلات خود را مطرح کردند و اعتبارنامه ۱۴ تشکل مردم نهاد از سوی معاون سیاسی استاندار اردبیل ابلاغ و اعطا شد.


١٩:١٤ - يکشنبه ٣٠ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٣١٦٥٣    /    تعداد نمایش : ١١٠٩خروج
پیوندها

http://ostan-ar.ir/uploads/ArdabilOSTAN.jpg
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ٢٠ آذر ١٤٠٢