چاپ        ارسال به دوست

اهمیت ایجاد جاذبه گردشگری در موئیل با حفظ طبیعت منطقه/ حذف فرایندهای زائد در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری ضروری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت پیشرفت گردشگری در مناطق دارای ظرفیت استان، ایجاد جاذبه گردشگری در منطقه موئیل را با حفظ طبیعت و استفاده از مصالح بومی در ایجاد گذرگاه‌ها در این منطقه، مورد تأکید قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در نشست کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین استان اظهار کرد: در راستای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در منطقه موئیل، اقدامات موثر در پیشرفت اقتصادی منطقه نیز باید در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به استعدادهای فراوان منطقه موئیل در پیشرفت گردشگری منطقه، استفاده از ظرفیت‌های رویداد اردبیل ۲۰۲۳ برای تأمین زیرساخت‌های لازم این منطقه را ضروری دانست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل همچنین با یادآوری اجرای طرح سامان‌دهی اطراف بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی، گفت: با توجه به این‌که طرح سامان‌دهی این محوطه نیز باید بر اساس استانداردهای جهانی انجام شود، استفاده از ظرفیت‌های رویداد ۲۰۲۳ در راستای تأمین زیرساخت‌های آن باید پیگیری شود.

لزوم پرهیز از طولانی شدن فرایندهای ارزیابی در سرمایه‌گذاری‌ها

میرجعفریان همچنین در جریان بررسی طرح‌های پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری، بر کاهش و حذف فرایندهای زائد در راستای صدور مجوزها از سوی دستگاه‌های مرتبط با طرح تأکید کرد.

وی بیان کرد: دستگاه‌ها باید از طولانی شدن فرایندهای ارزیابی پرهیز کرده و از لحاظ دادن موارد غیرضروری که موجب معطلی سرمایه‌گذاران می‌شود، خودداری کنند.

گفتنی است؛ در این نشست پرونده‌های بیش از ۱۵ طرح سرمایه‌گذاری و تولیدی بررسی و راهکارهای لازم برای صدور مجوزها اتخاذ شد.

پایان پیام


٢٣:٤٦ - يکشنبه ٧ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٠٣٤    /    تعداد نمایش : ٢٣١خروج