چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر راه‌: بیش‌ترین افزایش تردد نوروزی بین‌استانی به نام استان اردبیل ثبت شد

معاون حمل‌ونقل وزیر راه‌وشهرسازی از رتبه اول استان اردبیل در بیش‌ترین افزایش تغییرات تردد بین‌استانی طی ۱۶ روز طرح نوروزی ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی، شهریار افندی‌زاده اظهار کرد: در ۱۶ روز طرح نوروزی ۱۴۰۲، نزدیک به ۳۵میلیون وسیله نقلیه در سطح کشور تردد داشته‌اند.

وی افزود: این میزان تردد، افزایش ۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و ۵۲درصدی نسبت به مدت مشابه نوروز سال ۱۴۰۰ را نشان می‌دهد و یکی از دلایل این افزایش می‌تواند بهبود نسبی وضعیت جامعه درباره ابتلا به کرونا باشد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه‌وشهرسازی با بیان این‌که استان اردبیل با ۲۲درصد بیش‌ترین افزایش تغییرات تردد بین‌استانی را داشته‌ است، گفت: پس از اردبیل، استان‌های سیستان‌وبلوچستان با ۲۱درصد، خوزستان با ۱۷درصد و ایلام و کرمان با ۱۶درصد، در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

افندی‌زاده بیان کرد: همچنین طی این مدت، بیش از ۵میلیون و ۱۰۰هزار مسافر توسط حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای، بیش از یک‌میلیون و ۳۰۰هزار مسافر با حمل‌ونقل ریلی، نزدیک به ۲میلیون مسافر با حمل‌ونقل هوایی داخلی و بین‌المللی و بیش از ۳میلیون مسافر نیز با شناورهای مسافری و تفریحی در کشور اقدام به جابه‌جایی کردند.

پایان پیام


٢٣:٢٦ - جمعه ١١ فروردين ١٤٠٢    /    شماره : ٤٢٥٨٥    /    تعداد نمایش : ٣٠٤خروج