چاپ        ارسال به دوست

لزوم اجرای ایده هنرستان‌های جوار شهرک صنعتی در استان اردبیل

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به اجرای طرح‌هایی چون شهرک تعلیم و تربیت و هنرستان‌های جوار شهرک صنعتی در برخی استان‌ها، الگوبرداری از این ایده را در استان به‌منظور کسب تجربه در کنار علم برای دانش‌آموزان ضروری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، رضا قاسمیان در شورای آموزش‌وپرورش استان گفت: با توجه به اجرای طرح‌هایی چون شهرک تعلیم و تربیت و هنرستان‌های جوار شهرک صنعتی در برخی استان‌های کشور، الگوبرداری از این ایده را در استان اردبیل به‌منظور کسب تجربه در کنار علم برای دانش‌آموزان ضروری است.

وی افزود: ایجاد هنرستان‌های جوار صنعت باید با محوریت شهرک‌های صنعتی برای بهره‌مندی از همه فعالیت‌های صنعتی باشد و از تمرکز بر یک نوع واحد صنعتی پرهیز شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای یادواره شهدا در قالب کنگره بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان با محوریت حضور دانش‌آموزان، ادامه داد: توجه به محتوای فرهنگی و اجتماعی در برگزاری این یادواره مورد تأکید است.

قاسمیان بیان کرد: برای پرمحتوا کردن این یادواره، استخراج و ارائه پیام و مشخصات هر یک از شهدای استان اردبیل به هر کدام از دانش‌آموزان شرکت‌کننده می‌تواند تأثیرگذار باشد.

گفتنی است؛ تأکید بر تدوین برنامه پرشور روز بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از معلمان، بررسی ایمن‌سازی موتورخانه مدارس و روند تأمین اعتبار آن، تأمین زمین برای احداث مدارس غیرانتفاعی به واجدان شرایط با هدف ارتقای سرانه فضای آموزشی استان و ارائه گزارشی از فعالیت دانش‌آموزی مدارس غیرانتفاعی، از دیگر موضوعات مطرح‌شده در این نشست بود.

پایان پیام


١٧:٠٥ - سه شنبه ٨ فروردين ١٤٠٢    /    شماره : ٤٢٥٥٢    /    تعداد نمایش : ٣٠٥خروج